| vladutzzza2 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat, am 17 ani si de aproximativ 4 luni mi-am inceput viata sexuala...insa am o problema cu menstruatia! prima menstruatie am avut-o in clasa a 8 a, si de atunci nu mi-a venit niciodata regulat, acum am 3 luni de cand nu mi-a mai venit...insarcinata nu sunt, dar ma intreb ce se intampla. sunt f speriata! va rog, puteti sa ma sfatuiti.cryingcrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca poti sa te duci si singura la un ginecolog pentru a-ti spune exact ce ai. Iar daca trebuie sa te duci cu mama ta stai linistita, doctorul nu va spune nimic. Sau vorbesti cu doctorul sa intri doar tu in cabinet si mama ta sa astepte afara, pana la urma urmei nu este un capat de tara ca nu mai esti virgina, cred ca mama ta va intelegewinking. Pentru binele tau incearca sa te duci la un medic pentru ca ai o varsta in care trebuie sa te gandesti ca poate mai tarziu vei vrea sa ai si tu copii. Succes pe mai departe :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm destul de ciudat...din clasa a 8-a si pana acum cat a intarziat cel mai mult? de unde esti atat de sigura ca nu esti insarcinata? O fata ar trebui sa se duca cel putin o data pe an la ginecolog pentru a face analizele. Cel mai bun sfat e sa consulti medicul ca nu este bine deloc si daca nu tratezi din timp mai tarziu poti avea probleme

| vladutzzza2 explică (pentru anonim_4396):

Am facut testul, nu a intarziat dn cls a 8-a, imi vine o luna apoi 2-3 nu mai vine! nu prea imi vine sa merg la gineco pentru ca ar afla mama k nu mai sunt virgina! ma gandesc ca mai tarziu nu o sa pot ramane insarcinata...imi e tare frica!crying mersi oriqm pentru raspuns:*

| vladutzzza2 explică (pentru anonim_4396):

M-am exprimat eu gresit can am zis ca nu mi-a mai venit dn clasa a 8-a...scuzesad

| anonim_4396 a răspuns (pentru vladutzzza2):

Cred ca poti sa te duci si singura la un ginecolog pentru a-ti spune exact ce ai. Iar daca trebuie sa te duci cu mama ta stai linistita, doctorul nu va spune nimic. Sau vorbesti cu doctorul sa intri doar tu in cabinet si mama ta sa astepte afara, pana la urma urmei nu este un capat de tara ca nu mai esti virgina, cred ca mama ta va intelegewinking. Pentru binele tau incearca sa te duci la un medic pentru ca ai o varsta in care trebuie sa te gandesti ca poate mai tarziu vei vrea sa ai si tu copii. Succes pe mai departe :*