| OMURITOARE a întrebat:

intru in a opta si sunt hotarata ca la liceu sa dau la pedagogic, amm auzit ca sunt niste probe arte, sport si desen. Imi spuneti cateva informatii despre ele, e cineva de la liceul pedagogic spiru haret din Focsani?

1 răspuns:
| IoanaC1999 a răspuns:

Trebuie să dar probe la desen, vei desena un desen (in creion sau acuarelă, tema fiind aleasa de profesori), vei sa proba la muzica unde va trebui sa canti cel putin un cantec religios, patriotic sau un colind (sau cateva strofe din el) si la sport, acolo profesorul va face niste exercitii si tu (impreuna cu alți elevi) va trebui sa repeți miscările exact la fel. Este foarte greu la pedagogic, clasa a 9a e mai usoara dar din a10a este teroare(stiu din experienta) eu am renuntat si am mers la filologie. Sper ca te-am ajutat. Succes!