| Alina0Maria a întrebat:

Buna lume! Am o problema "problema crushului ". Am impresia că mă place dar nu știu ce să zic, glumește mult cu mine, se rostește când îl surprind că se uită la mine și când vorbesc cu el se uita in ochii mei, dar eu vreau sa ii spun că îl plac dar îmi e teamă că nu mă place, el se tot lingușește pe lângă o colega de a mea dar nu pare sa ii placa de ea pentru că ea este o fire care izbucnește repede, dar dacă mă puteți ajuta cu niste sfaturi, cum sa ii spun sau cum sa îmi dau seama 100% că mă place? Dau funda ????❤️

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand te apropii sa ii zambesti sa sa te uiti in ochii lui, inca odata nu uita ZAMBESTI!
Apoi uitate la el ca sa observe asta.Incearca sa il atingi dar sa para neintentionat, sau gen sa te prefaci ca te impiedici si sa te prinzi de el.Sa il pui sa te ajute in diferite situatii.Gen imi ti si mie putin asta te rog..ai dupa sa spui mersi pe un ton dragut.Sa fi jucausa.Sa stai aproape de el. Sper sa te ajute. poate sunt niste sfaturi oarecare dar asta mi-a venit acum pe momentwinking

| devilshelp a răspuns:

1.Daca se uita in ochii tai cand vorbiti nu inseamna neaparat ca te place, sunt destui oameni care au obiceiul asta.
2. Daca se uita la tine mereu inseamna ca e interesat.
3. Poate sa se dea pe langa prietena ta ca sa vada ce reactie ai, daca esti geloasa sau chiar special ca sa te faca geloasa.
4. Poti sa pui o prietena sa ii spuna si sa vezi ce reactie are

| Morfino1 a răspuns:

Pur si simplu nu trebuie sa te inpiedici, nu suntem in Cenusareasa. Te duci si ii spui ce ai pe suflet. Ce pierzi?

| Kittylove2513 a răspuns:

Hei..in aceeasi stare sunt si eu, eu spun că te place având în vedere cele spuse mai spus dar ar fi bine sa mai amâni vreo 1 saptamana 2 sa nu ii spui din prima ca il placi ca apoi si o ia în cap(din propria experienta), o linguseste pe colega ta probabil cand esti tu prin preajma ca sa vada daca esti geloasă sau nepăsătoare. Timpul le rezolvă pe toate asa ca nu te stresa si o sa vezi ca toate o sa vina de la sine.
Succes, sper ca te-am ajutat?