| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat sa merg pe strada si sa aud lumea vorbind ca sunt urata. Daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi cum sa ma schimb. In primul rand parul-nu imi place cum imi sta nici intins si nici bucle, cred ca imi trebuie volum ca sta foarte lipit de cap. In al doilea rand fata-as vrea sa fiu mai alba iar zona din jurul ochilor este mai inchisa la culoare si nu imi place nici forma fetei pentru ca am impresia ca este prea mare insa asta nu cred as putea sa schimb. Va multumesc frumos pentru sfaturi!

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Ce-i drept sunt destui cretini peste tot si e suficient sa auzi o data o gluma (pe care nici macar ei nu o iau in serios) si iti distruge toata increderea in tine. Eu am o problema de alimentatie de la o faza de genu, nu mai mananc aproape nimic si o fac cu buna stiinta.
Cat despre tine zic sa incerci o schimbare mai treptata, cel putin in unele privinte. Invata sa ai un aspect fizic in ton, dar fara sa fie nevoie sa-ti cumperi haine nou in fiecare luna. Niste reviste sunt deseori de ajutor pentru ca nu multi se nasc cu gusturi inascute in moda. Daca zici ca ai parul "lipit de cap" poti sa incerci ceva in scari sau oricare alta tunsoare ca ofera volul in partea de sus (acum depinde si de forma fetei). Intreaba o coafeza, unora le place sa-si dea cu parerea pe teme de genul.
Sfat din propria experienta, o stare buna de spirit te schimba radical la fata in bine.

| Annapro a răspuns:

Fiecare om este frumos in felul sau. Incearca sa faci abstractie! Eu cred ca esti frumoasa si nu are rost sa te schimbi! Nu ii mai asculta!happy

| MioaraParalescu a răspuns:

Totul e doar in mintea ta!
Nu zice nimeni ca esti urata.
Te opreste lumea pe strada si zice:
Esti urata!
Ti-a spus cineva vreodata pe fata ca esti urata?

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Am invatat de la cineva ca daca cineva nu te place inseamna ca are gusturi naşpa. :))
http://i229.photobucket.com/albums/ee240/jmhgraphs/toosexy.jpg

| facepalmlol a răspuns:

Mie imi place mult sa imi schimb "look"-ul cum se spune acum mai nou.
Mergi la un salon, si intreaba coafeza cum crede ca ti-ar sta bine, dar mai intai roag-o sa iti arate niste imagini(sigur au ele niste carti/reviste acolo) sau ai putea chiar tu sa cauti cateva.
Daca ai parul drept, nu ezita sa incerci un bobo cu breton, arata super si nu se demodeaza niciodata.
Cat despre fata, incearca sa fii mai ingrijita. Spalate dimineata si seara pe fata si daca ti se usuca aplica o crema hidratanta.Nu uita si de masca exfolianta(1 data pe saptamana) sau in loc de sapun ai putea folosi gelurile de curatire.
Daca ai probleme cu cosurile, mergi la un dermatolog sau cumpara-ti o crema de la farmacie antiacneeica.

| Carol77 a răspuns:

Nu exista oameni urati. toti oamenii sunt frumosi. trebuie sa te iubesti pe tine si bine inteles pe cei din jurul tau. nu trebuie sa lasi internetul sau media sa ti stabileasca cum ar trebui sa arati.