| Bubuletu a întrebat:

Buna!
Mie imi place de un tip si noi doi suntem cei mai buni prieteni. Ne spunem orice, oricum, oricând. Eu vorbesc foarte deschis cu el si el cu mine, toate chestiunile, lucruri mari dar si marunte, cum ar fi,, ce tricou sa imi iau azi?,,. El mi-a zis topul lui ( la fete) si eu sunt pe locul 2. El e un tip forte direct si nu se rusineaza, daca are ceva de zis, zice.
Odată vorbeam despre băieți, eu i-am pus mai multe intrebari, si asa am aflat ca el a mai avut,, prietene" si a avut si primul sarut. Eu i-am zis ca pe mine nici măcar nu m-a plăcut vreodată cineva si apoi m-am intristat. I-am spus ca ma face cam :-( subiectul acesta iar el a spus ca o sa am si eu iubit, ca sigur ma place cineva, ca nu trebuie sa zic ca sunt urata pentru ca nu sunt, si ca am chiar tot ce își dorește un băiat de la o fata doar ca daca vreau sa fac ceva in privința acestui subiect trebuie sa am mai multă încredere in mine. Sincer, imi venea sa il iau in brate...dar vorbeam prin mesaje! :-)
El, insa, place o alta fata cu care se cearta mereu, dar încă o place, nu poate spune ce ii place la ea, dar o place, o place 50%, dar o place, s-a certat mult cu ea pe tot felul de motive, dar a întrebat -o daca vrea sa se combine.
Ce sa fac? ( scuzati ca am mai pus odată întrebarea) chiar il plac, ff mult...

Răspuns Câştigător
| Rebekka97 a răspuns:

Nu o sa se intample nimic daca nu faci primul pas.Baiatul n-are de unde sa viseze k tie iti place de el.Cred totusi ca fata aceea iti cam pune bete in roate.Incearca si tu sa ai mai multa incredere in tine.Din cate am inteles eu baiatul e de treaba si nu cred ca s-ar supara sau cv de genu daca i-ai spune ca iti place de el.Eu daca as fii in locul tau l-as face pe el sa ma placa.Incearca sa-l faci sa te priveasca altfel decat ca pe o prietena.Stiu ca-i cam greu sa iesi din "zona prieteniei" mai ales cand tipului respectiv ii place si de alta fataSi daca nu reusesti spune-i tu.Bate-i apropouri si vezi cum reactioneaza. Daca a zis ca ai tot ce-ti trebuie inseamna ca asa e.:*Bafta!

| Bubuletu explică (pentru Rebekka97):

Ești geniala! Si chiar mi-am amintit ca după vacanța asta noi doi vom face,, o operațiune". El s-a certat cu tipa aia, dar o place, si vrea sa i facă geloasa. Asa ca m-a rugat pe mine, pentru ca sunt cea mai buna prietena a lui si pentru ca as înțelege, sa ne prefacem un pic ca suntem împreuna...Sigur ( sper) voi reuși eu sa il fac sa ma placa! Cat. Bine ma simt acum! Iti multumesc din suflet, nu m-am mai simțit atât de bine de mult timp!
Te pup dulce! kiss

| Bubuletu explică (pentru Bubuletu):

Scuze pentru greșeli, m-am grăbit, nu am prea mult timp.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu prea ai ce face momentan daca el place pe alta, mai asteapta si vezi cum decurg lucrurile intre ei, poate intr-o zi o sa va combinati, nu se stie niciodata ce iti rezerva ziua de maine

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!

Din moment ce are „prietenă" mai așteaptă, te poți băga în ceva de nu o să mai ieși.

Adică o păruială.

O zi bună!

| Sandra2571 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el, si sa ii spui ce simti si ca acest lucru nu vrei sa va strice relatia de prietenie (in caz ca nu vrei sa fii cu el), iar daca vrei sa fii cu el, spune-i! Este cel mai simplu si direct mod.
Sper ca te-am ajutat, BAFTA multa! :*