| scump3tea a întrebat:

miine trebuie sa plec sa mi se ia analiza de singe pentru pasaport.Imi fac pasaport (13 ani)Deci sint genul de fata foarte foarta fricoasa, tremur toata si ma tem... o sa ma doara? Pentru ca nu tin minte sa mai dat! a rog spuneti-mi mai detaliat daca doare si cum tio ia?

Răspuns Câştigător
| iubitica_2607 a răspuns:

Tie iti ia sange pentru pasaport mie nu mi-o loat

dar ma rog nu doare este ca o muscatura de tantar si sunt alte dureri mult mai mari decat asta cum ar fi sa te tai cu cutitu pe langa faptul ca doare mult si nu poti sa faci nimic in cazul ca te-ai taiat la deget ca nu poti dace nimic cu degetul ala aici nu este asa aici de doare foarte putin cand iti baga acul dar atat dupa ce ti lo bagat(acul) nu mai simti nimic si cand til scoate nu mai ai nic iti pune putina vata cu spirt (app.nu ustura de loc ca intepatura este minuscula) depa ce iti pai jos vata cam in 15-20 de min nuci nu ti se vede nimic! sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| Ovi_4371 a răspuns:

Sall,pai...te ustura putin apoi gata.Si iti ia doar niste sange.
nu trebuie sa iti fie frica. SUCCES!