| scump3tea a întrebat:

Hei miine plec sa mi se ia singe pentru a depista ce grupa de singe am pentru buletin.Am o simpla intrebare.De unde o sa imi ia din vena sau din deget?

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Tie iti trebuie grupa sanguina la buletin? Mie nu mi-a cerut asa ceva cand mi-am facut buletinul la 14 ani si nici nu scrie pe undeva ca ai nevoie de ea.Pe noile carti de identitate nu mai scrie grupa sanguina.Te-ai interesat la politie? Oricum din cate stiu pentru grupa sanguina nu ai nevoie de o cantitate mare de sange. Cateva picaturi sunt suficiente si o sa te intepe in deget.Sa stii ca nu ai nevoie de grupa sanguina la buletin.Sunt sigura de asta, dar oricum e bine sa stii ce grupa ai!