| nebunianuarelimite a întrebat:

Peste doua saptamani incepe scoala, iar eu am probleme cu somnul. In ultimul timp m-am cucat la 2-3 si ma trezesc la 12-1 chiar si 3(astazi). Ma gandesc sa fie din cauza ca mi-am cam dat programul peste cap si ca am cam baut saptamana asta cafea si cappuccino. Ma simt obosita ceea cepe timpul scoli o sa fie o povara. Ce sa fac? Care este cauza?

Răspuns Câştigător
| CreaţaWsz a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situaie. laughing Nu stiu, te obisnuiesti. Daca o sa te trezesti dimineata fi sigura ca seara o sa fi obosita si o sa te ia somnul mai devreme.

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

In ultimile doua saptami pune alarma telefonului sa sune la ora la care te scoli tu in timpul scolii, chiar daca nu ai nimic de facut.
Oricum in prima saptama de scoala toti vei fi ca niste zombi, iar profesorii stiu asta si nu va mai stresa prea mult cu cartea.

| Sofer a răspuns:

Te pui seara la ora 22:00 si te vei trezi dimineata. Pune si alarma la 7 laughing

| Alexandrrrrrrra a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. "Remediul" meu: ma trezesc la 7:00 si incerc sa fac sport toata ziua ca sa fiu lipsita de cea mai mica picatura de energie seara.

| vocea a răspuns:

Stai calma, daca te vei culca mai devreme nu te va lua somnul, asa ca daca stai o noapte si nu o dormi automat a 2 zi de va lua somnul mai devreme astfel organismul tau isi va recupera ritmul biologic, mult succes scumpo