| AndreeaMaria3422 a întrebat:

Buna! Probabil o să râdeți de mine, dar pentru mine asta este o problema la momentul actual care ma macină super rau. De ceva timp ciclul meu menstrual este dereglat (in luna aceasta a aparut si a disparut de cam 2 ori) iar acum sângele este de o culoare maronie să spun asa iar eu am citit pe internet ca asa apare la femeile însărcinate si sunt foarte speriata! Nu am avut niciodata niciun fel de contact sexual, sunt virgina dar am mai citit pe net ca poti ramane însărcinată si dacă un vas de toaleta pe care l ai folosit a fost atins de... Chiar nu stiu ce să fac, cu toate ca imi e greu să cred ca as fi însărcinată tot imi este frica. Imi pare rau dacă am dat prea multe detalii mai personale, sper să nu imi fie stearsa intrebarea

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Refuz sa cred ca vorbesti serios. Când ai probleme cu menstruatia, te duci la ginecolog, nu citești pe internet, pe internet sunt toate prostiile. Tu esti virgina, nu ai cum sa fii insarcinata, asta daca nu esti a doua virgina gravida, dupa Fecioara Maria. Fara act sexual, nu poti ramane gravida... Poti sa atingi sute de vasuri de toaleta, poti sa te alegi cu aproape orice, in afara de o sarcina. Citeste putin despre cum se concepe un copil pe google, macar asta iti va arata mai detaliat, fara vreo informatie eronata. Ai avut vreodata greturi, ameteli si asa mai departe? Atunci nu ai crezut ca esti gravida? Daca prezinti simptome care pot aparea la gravide, asta nu inseamna ca te numeri printre ele.

| AndreeaMaria3422 explică (pentru AnemonaP):

Multumeeesc mult pentru raspuns, pur si simplu m-a speriat foarte rau faptul ca o prietena dupa ce i-am spus ca mi-a venit iar pe luna asta mi-a spus in gluma "poate esti însărcinată" cu toate ca nu am facut nimic care să ma aduca in situatia asta. A fost doar paranoia in cazul acesta. Multumesc

1 răspuns: