| Winners10 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie niste aplicatii pentru un telefon cu Android care masoara distanta si timpul pe care il alergi? Si unde trebuie sa tin telefonul pentru ca acesta sa inregistreze cat si in cat timp alerg. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| PaulMacca a răspuns:

Felicitari! Deci, deschizi aplicatia de pe telefon si o pui pe suportul de brat. Daca insa nu ai acel suport de telefon, poti sa il pui in acelasi timp intr un buzunar care se inchide. Simplu... Daca mai ai vreo nelamurire spune mi. Sper ca ti am fost de folos happy

4 răspunsuri:
| Winners10 explică:

Mersi. Ma pregatesc sa dau la pompieri si imi trebuie ceva ca sa vad cat aleg. Si toti imi mai poti spune odata cum trebuie telefonul tinut pentru a inregistra. Sau fara acea husa nu merge?

| PaulMacca a răspuns (pentru Winners10):

Felicitari! Deci, deschizi aplicatia de pe telefon si o pui pe suportul de brat. Daca insa nu ai acel suport de telefon, poti sa il pui in acelasi timp intr un buzunar care se inchide. Simplu... Daca mai ai vreo nelamurire spune mi. Sper ca ti am fost de folos happy

| Winners10 explică:

Mersi. Mi-ai fost de mare ajutor big grin

| Alex1510 a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta aplicatia convertor unitati daca vrei sa schimbi inchi in cm, ore in zile etc. stiu ca nu e sa ma declari raspunsul castigator. apicatia covertor unitati nu masoara ci introduci un nr de inci si ti-l da in cm si inversi cu ate unitati de masura. mai poate schimba si intre monede etc.

| PaulMacca a răspuns:

1. Endomondo. Este cu siguranta una dintre cele mai bune si mai complexe aplicatii pentru alergare din toate cate exista in acest moment. Este utila pentru orice sport practicat in aer liber, de la alergare sau ciclism, la mers si te ajuta sa monitorizezi durata, distanta si viteza. Iti poate spune si cate calorii ai consumat, ceea ce o face foarte ideala pentru cei care sunt atenti la ce si cat mananca

2. Pumatrac. A fost pozitionata ca fiind o aplicatie unica pentru fitness. Aceasta te ajuta sa iti monitorizezi distanta, viteza, caloriile consumate si chiar vremea, pentru ca la finalul antrenamentului sa primesti un punctaj.

3. Runtastic. Multe aplicatii sunt dezvoltate in asa fel incat sa poata fi folosite si de catre ciclisti, insa RUNTASTIC se adreseaza strict alergatorilor. Are un sistem GPS foarte bun si optiuni de antrenament. Dispune si de un antrenor vocal, care te incurajeaza, iti da detalii despre rute astfel incat sa nu te ratacesti si chiar poate pune automat pauza cand te opresti din alergat. Are un player muzical intregrat care iti pune o melodie energica cand incetinesti.

4.Runnit. Fiind creata in parteneriat cu ZAVVI, Red5 si VitaCoco, Runnit pune la dispozitie o varietate mare de discounturi si gratuitati pentru cei care au nevoie de o doza de motivatie in plus. Conecteaza-te si alege o provocare. Depaseste provocarea si vei primi o rasplata.

5. Nike+ Running. Brand cunoscut pentru echipamentul de alergare, nu ne surprinde faptul ca Nike a intrat si pe piata aplicatiilor. Nike+ Running foloseste GPSul si accelerometrul pentru a-ti monitoriza miscarile, conectandu-te cu alti alergatori.

6.Adidas MiCoach. O alta aplicatie a unui brand sportiv. Vorbim despre Adidas si MiCoach, care ofera o varietate mare de echipament de fitness. La fel ca alte aplicatii, foloseste GPSul si accelerometrul pentru a-ti monitoriza miscarile si viteza, si in acelasi timp iti ofera si sugestii zilnice de antrenament. O functionalitate placuta este colectia de exercitii pentru forta si flexibilitate, care iti poate fi de folos atunci cand nu esti un mare fan al alergatului.

7. Runmeter Pro.Iti poti transforma rezultatele in scheme, grafice si diagrame de toate felurile, care sunt foarte utile in a interpreta datele statistice obtinute. Are un set de semnale audio, poti "concura" cu antrenamentele anterioare si chiar iti poti construi propriile planuri de antrenament.

8.Charity Miles. Aceasta merge intr-o directie usor diferita fata de aplicatiile din aceeasi categorie, urmarind sa ajute asociatii de caritate prin distanta pe care o parcurgi. In timp ce alergi, mergi pe bicicleta sau te plimbi, aplicatia iti monitorizeaza miscarile, donand o anumita suma unei fundatii ALESE de tine.

Sincer ultima este preferata mea, mi se pare o idee foarte buna! Pentru alergat ai nevoie de o husa de brat, ca acestea : http://www.okazii.ro/cautare/husa+telefon+alergat.html
De alergat, alergi cat vrei, bine depinde si de aplicatia pe care o alegi

Sper ca te am ajutat! Spor la alergat!