| Nicoleta4000 a întrebat:

Buna happy Se uita careva la Suleyman Magnificul?
Am niste intrebari:
1)De ce a murit Hurrem?(sper ca am scris corect )
2)Cum o chema pe a doua fica a lui Suleyman?(am auzit ca Mih...(cum o mai chema,stiti voi,sora care tinea cu Baiazid ) are o sora, deci cum o cheama?
3)De ce credeti ca Suleyman a omorat si fiii lui Baiazid? Ce iau facut bietii copii?
4)Deci,Suleyman si-a omorat aproape toti copiii pentru a ramane in viata doar Selim, care a dus la fund tot ce a facut Suleyman...Doar eu cred ca Mustafa sau Baiazid ar fi fost mai buni conducatori?
5)Ok,dar,odata cu Baiazid, a fost omorata si Defne?
6)Numai eu cred ca batranetea ia afectat mintea lui Suleyman?
Astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. De batranete, nu mai stiu.
2. Mihrimah
3.Nu el i-a omorat sau poate ca da, dar Selim a fost acolo.
4.-
5.Nu,ea a fost mai tarziu.
6.-

| Nicoleta4000 explică (pentru anonim_4396):

Suleyman i-a omorat si copii lui Baiazid

| Nicoleta4000 explică (pentru anonim_4396):

A,deci am aflat, pe sora lui Mihrimah (asa cred ca se scrie ) o chema Tasasız Raziye
care a murit cand era mica

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nicoleta4000):

Felicitari

| Nicoleta4000 explică (pentru anonim_4396):

Mersi