| fabyzor a întrebat:

Am o curiozitate, cu doua subpuncte, s-o numesc asa! Sunt baiat, si mi-am pus cercei in urechi, recent. 1)Durerea cauzata de cercei in cat timp dispare (mentionez ca durerea este cand ating urechea) si 2 cat trebuie sa tin acei cercei? Ps: in caz de-mi coace urechea (am auzit cum c-ar fi si aceastea posibilitatea) ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat! funda!

Răspuns Câştigător
| TPU2000 a răspuns:

Durerea va trece in cateva zile nu te ingrijora, dar daca vezi ca a trecut 2 saptamani si incepe sa se inflameze ureche este o mproblema, daca nu nu.Si daca iti coace ureche te consulti cu mama ta si in cazuri exterm de grave la medic? Funda?

4 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

Cum cat trebuie sa-i tii? pai nu ti i-ai pus ca sa-i tii?
Trece durerea dar e posibil sa se inflameze locul si sa ajungi la antibiotice. Daca coace si nu-ti trece cu fluocinolon, mergi la medic pentru tablete de antibiotic.
Nu te da cu nimic pe acolo. Daca te doare foarte tare du-te zilele astea la urgente undeva. Sunt unii care nu suporta decat aurul si poti face intoleranta.

| fabyzor explică (pentru FastAndFurious):

Mi-a spus 2 saptamani, insa in multe alte locuri am auzit diferite alte valori (timp) de purtat, de la 3 la 6 saptamani!

| fabyzor explică (pentru FastAndFurious):

Mai mentionez faptul ca sunte medicinali, deci e prima gaura!

| FastAndFurious a răspuns (pentru fabyzor):

Da, dar tot ai putea sa ai intoleranta. Sora-mea nu suporta decat aur, imediat se umfla, se inroseste locul si se infecteaza.
Mai rabda deocamdata.