| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Imi place de un baiat. Eram foarte buni prieteni, ne intelegeam super bine. Dar am observant ca in ultimul timp s-a distantat de mine iar uneori am impresia ca ma cam ignora. El nu stie ce simt pentru el. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu-i vei spune tu ce sentimente ai fata de el s-ar putea sa-l pierzi deoarece de multe ori baietii nu doresc sa strice o buna prietenie si asta ii face sa nu-si declare sentimentele. Spune-i in fata la natafleata fara rusine, vei vedea ca totul va fi bine.

| Xpressurself a răspuns:

Nu sunt fata dar cred ca te pot ajuta. Iti recomand sa astepti momentul potrivit cand sunteti singuri si relaxati amandoi si sa-i spui exact ce ai scris aici, ca erati prieteni buni si ca ai impresia ca ceva s-a schimbat si ai vrea sa stii ce anume poti tu sa faci sau daca tine de tine felul in care va intelegeti. Apoi "retrage-te" si lasa-l sa vorbeasca.
Este cel mai bine sa nu iti dezvalui sentimentele pana nu ajungeti pe un teren sigur referindu-ma la existenta unei relatii intre voi.
Nu in ultimul rand ar trebui sa te gandesti si la alti baieti care se arata interesati de tine. Daca te vrea ii va displace sa te vada cu altcineva si va incerca sa se aproprie din nou de tine. Daca nu, ai in vedere sa alegi pe cineva cu care chiar vrei sa fii. Nu te lega la cap cu un baiat pe care sa-l folosesti pentu asta pentru ca te vei trezi intr-o relatie pe care de fapt nu ti-o doresti si nu te va face fericita.

| Simina2709 a răspuns:

Cred ca s-a distantat fata de tine pentru ca nu mai poate fii doar prieten cu persoana pe care o place. Poate te place. Cum a zis si cel de mai jos..mai bine ii zici ce sentimente ai pentru el. Nu ai de pierdut, merita sa incerci :*