| deea2sabau a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema cu cateaua mea, are 4 ani, se scarpina in continu. Am fost la farmacia veterinara si i-am luat zgarda antipurici, dar aseara am observat ca i-a cazut parul din zona gatului si are rana si nici nu mananca Din ce cauza s-a intamplat asta? Poate e zgarda de vina, dar nu cred mi-e frica sa nu aiba raie crying

5 răspunsuri:
| Cristal11 a răspuns:

Pai, posibil de la zgarda sa naparleasca in zona aia.Rana e facuta de la scarbinat.

Cauta cativa veterinari si du catelul la toti si vezi parerile lor. asa fac cand catelusa mea are probleme

| DTNA a răspuns:

Ori zgarda. ori are raie. ( are aceleasi simptome) cauta alt veterinar si du-te

| deea2sabau explică (pentru DTNA):

DA are aceleasi simptome, dar am fost la veterinar si a zis ca nu are raie, pentru ca rana din jurul gatului nu este asemanatoare ca atunci cand are raie

| DTNA a răspuns (pentru deea2sabau):

De la zgarda nu prea vad de ce sa faca pentru ca alea sunt hipoalergice din cate stiu. nu am intalnit caine care sa nu suporte. pune-i picaturi frontline combo ca ala stiu ca sunt cele mai bune acum... de restul nu stiu personal cred ca exista sanse sa aiba raie. acuma nu-s eu medic veterinar.

| justAnne12 a răspuns:

Mi-e teamă că este din cauza zgărzii. nu i-o mai pune, şi între timp, încearcă să cauţi un alt veterinar, mai specializat. baftă multă!