| Panti a întrebat:

Sper sa nu radeti pentru ca se mai gasesc si din acestia.

Imi place de un baiat care este colegul meu de clasa, noi in general ne avem bine, glumim, ne jucam tot felul de jocuri chiar daca suntem clasa a8-a. Lui cand eram mai mica ii placea de mine si mie de el, dar n-am luat in seama pentru ca eram prea mici, nu ca acum am fi prea mari. Acum mie imi place de el si mereu stau in preajma lui, vorbesc cu el la fel si el vorbeste cu mine, dar mai e o fata careia si ei ii place de el si se intampla ca ea sa fie cea mai buna prietena a mea. Eu am vrut sa fac in asa fel incat mie sa nu-mi mai placa de el pentru ca ea sa primeasca atentie de la el, gen sa fie impreuna pentru ca ea isi doreste. Numai ca eu n-am rezistat mult sa nu mai fiu eu cu el. El se are foarte bine si cu mine si cu ea, dra parca uneori eu sunt mai apropiata de el decat fata respectiva. Si cred ca ma place catusi de putin.

Credeti ca am o mica sansa cu el? Sper sa nu aud chestii "esti prea mica", am 15 ani si am prieteni care au relatii de la varsta de 12 ani.

Răspuns Câştigător
| Nelutsa a răspuns:

Şansă? Păi dacă vă placeţi de când eraţi mici. acum este foarte simplu să îţi arăţi ce simţi.
Persoana respectivă dacă îţi este prieten acceptă fiecare faptă făcută de tine. Dacă îţi este greu să fi cu el, pentru că îţi este"milă" de fata aceea poţi vb cu ea şi vezi şi părerea ei.
Dacă eşti apropiată de el şi acceptă acest lucru îţi dai seama că simte şi el ceva pentru tine.
Succes.