| andreeaanghel14 a întrebat:

Buna
sunt clasa a 8a si trebuie sa ma hotarasc foarte repede la ce sa dau examen: istorie sau geografie
azi am dat un test la geografie si am copiat ca profa ne-a dat peste 100 de munti de invatat si nu am avut cum sai invat pe toti dar testul a fost cat decat usorbig grinbig grin
si la istorie am afalt ceva : ca la teze (tezele semestriale) cica profa ne da ce le-a dat si anul trecut la ceilalti( profa da din an in an aceleasi testelaughing )
dar la examen? la capacitate? nu am cum sa copii nici nu se stiu subiectele ca cica vin de la minister.tongue
va rog dati-mi si mie un sfalaughing

Răspuns Câştigător
| Mihai7best a răspuns:

A da e o chestie pe care ne-au zis-o profesorii : daca retii de exemplu numere de telefon sau chestii cu numere du-te la istorie, daca ai memorie vizuala te duci la geografie

8 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Poi la ce crezi tu ca te descurci mai bine, la geogra eu consider ca e mai simplu chiar daca sunt multi munti si ape etc ca doar nu vi-le da pe toate, mie la istorie mi se pare mai greu pentru ca sunt atatia ani de retinut. oricum la ce ai fa.baftahappy

| Mihai7best a răspuns:

Eu la geografie am dat cand am fost in a8a adica acum 1 an happy si m-am descurcat am luat 9 pe ambele semestre si nu m-am stresat foarte tare

| Puffu a răspuns:

Eu te-as sfatui sa dai la geografie. Se retin lectiile mult mai usor. Invata-le cu logica, cu harta in fata. Sanatate!

| AlerimxD a răspuns:

La examenul de la sfarşitul anului dăm doar la română şi matematică.
Cât despre tezele din timpul anului, din câte ai zis tu pare că ar fi mai bine să dai la istorie, ca şi mine.
Xoxo.

| VIPER a răspuns:

Invata

| birku a răspuns:

Mie mi se pare mai usoara geografia big grin

| andreeaanghel14 explică:

Multumesc pentru sfaturi
cred ca o sa dau la geografie si sincer invat repede numerele de telefon si am si memorie vizualabig grin

| andreeaanghel14 explică:

Mersi mult pentru cei cu geografia
am luat 9 big grinbig grin