| Callyy a întrebat:

Buna,sunt clasa a8-a si am o nelamurire in legatura cu admiterea

Sa presupunem ca eu am media 7.20 si pun optiunile in felul urmator 1)Bio-chimie 2) Stiinte sociale 3) filologie 4) mate-info

Iar X are media 7.25 si pune optiunile in felul urmator 1) Stiinte sociale 2) filologie 3) Bio-chimie 4) mate info

CINE REUSESTE SA INTRE PRIMUL LA CHIMIE BIO

EU CA AM OPTAT PRIMA PENTRU CHIMIE BIO SI AM MEDIA 7.20 SAU EL CA ARE MEDIA MAI MARE 7.25 DAR A PUS BIO-CHIMIE A3 A OPTIUNE?
FUNDAAA

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

El, daca presupunem ca nu intra la primele lui doua optiuni. Cand se ajunge la emdia lui se verifica: prima optiune, mai e loc liber? Daca da, il va ocupa. Daca nu, se trece la a doua lui optiune. daca e loc liber il ocupa, daca nu, se trece la a treia optiune si daca e liber va ocupa locul. Situatia ta va fi analizata cand se va ajunge la media ta, adica mai tarziu, cand el va fi deja repartizat

| Melenguesa a răspuns:

Acum putini ani, ordindea conta mai mult decat media, in sensul ca in exemplu pe care l ai spus tu, tu intrai acolo, insa acum s a schimbat si el intra la bio-chimie (evident, daca nu intra la primele 2 optiuni), pentru ca are media mai mare ca a ta