| Rokket a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a, vreau sa intreb : Eu vreau sa pun prima optiune filologie, dar cineva pune a doua optiune filologie dupa mate-info si are media mai mare ca a mea, intrebarea este : Pe cine repartizeaza primul pe mine sau pe care a pus a doua optiune si are media mai mare?

Răspuns Câştigător
| SomnoroasePasarici a răspuns:

Sa iti explic:repartizarea la liceu se face in ordinea optiunilor puse pe foaie adica putea sa aiba si media 10 daca prima optiune era mate info nu intra la filologie deci nu conteaza si mai e ceva, trebuie sa va duceti amandoi la acelasi liceu conteaza ce faci tu maine in examen si miercuri ai grija sa iei nota mare caci nu exista problema asta.Admiterea se face in ordinea optiunilor candidatilor. Funda?

1 răspuns:
| AndreeaIII a răspuns:

Pe tine, deoarece se ia prima optiune, numai daca nu are medie de intare la prima o repartizeaza la a doua