| iubitha12 a întrebat:

Buna!
Sunt cu un baiat de 2 ani si 2 luni. Eu am 17 el 21. Mama nu este de acord cu relatia noastra. Acum un an mama a gasit pe telefonul meu niste mesaje cu el... ea in acel moment a vrut sa il dea la corupere de minore si tot asa. Eu nu pot sa renunt la el ca il iubesc. Mama este foarte drastica cu mine..ma lasa afara dar la ora 19:00 trebuie sa fiu in casa nu am voie sa iau note sub 10 ca ma pedepseste si imi ia telefonul si tot asa. orice as face nu e bine. daca fac curat nu e bine daca nu fac tot nu e bine cam asa e ea...si intrebarea mea este urmatoarea eu daca plec in vacanta de vara cu el( o sa am 18 ani) mai poate sa il bage la corupere de minori avand acele mesaje? mai poate sa ii faca rau? multi imi zic ca nu altii imi zic ca da..si vreau sa stiu.

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Mama ta nu ii mai poate face nimic in momentul in care implinesti 18 ani. Oricum si avand acele mesaje nu o sa il deranjeze cu prea multe, poate niste vizite pe la Politie. Tu in schimb fii atenta cu plecatul asta, daca e fara stirea parintilor! Nu il cunosc pe respectivul baiat, poate vorbesc aiurea, dar e bine sa fii avertizata ca se pot intampla si lucruri neplacute. Cauta sa tii legatura cu ai tai, nu incerca sa dispari, si asta e valabil si mai tarziu in viata.

| iubitha12 explică (pentru pufulescu):

Nu fug de acasa ma duc in vacanta cu el happy si nu cred ca echiar asa pentru ca tata nu ma lasa cu el daca face si alte tampenii...ii cunosc familiea de mica e foarte linistita

| BeckhamRZM a răspuns:

Mai există acele mesaje după doi ani de zile? Este egal cu 0, părerea mea. Dacă era să spună ceva, trebuia să spună de atunci în minim 48h din câte știu, acum să se trezească, faci și 18 ani. Chiar nu are nicio treabă, n-o să poată să facă nimic. Chestia este să nu te fi înșelat în privința lui, știi că părintele mereu simte ceva și nu se știe ce și cum. Poate tu nu îl cunoști, poate nu știu. Btw, ai grijă!