| audioelta a întrebat:

Am 18 ani si prietena mea are 14 ani. Parintii ei nu sunt de acord cu relatia noastra poate sa ma bage la corupere de minori? precizez ca nu am intretinut relatii sexuale cu ea.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

"Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani."

Asta spune codul penal despre coruperea de minori. Deci din punct de vedere legal puteti sa va vedeti in continuare de prietenie.
Iar cei care striga pe tema diferentei de varsta sunt doar niste ipocriti. O diferenta de 4 ani este foarte putin semnificativa.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine renunta la ea pana nu ajungi la puscarie.

| Zenithf a răspuns:

Legea se refera doar la actele sexuale. Poti iesi cu ea in parc, poti merge la cofetarie, etc. Dar evita sa ramaneti singuri, ca sa nu se iste vorbe.
Dupa ce implineste 15 ani puteti face si mai multe, dar daca tii cu adevarat la ea, asteapta pana sunteti amandoi pregatiti pentru pasul decisiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat are sunt 15 ani poti faci inchisoare lejer pentru corupere de minori, nu iti mai bate joc de copii, ca esti doar un pedofil... ce dracu s au terminat fetele de varsta ta?

| neutrino a răspuns:

Renunta, nu te juca cu focul!

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu nu inteleg ce gasesti la pustoaice de 14 ani? Fetele de varsta ta ce au?
Mi pare normal ca parintii fetei sa nu fie de acord, nu te complica, orican poti avea probleme.

| Wihox a răspuns:

Si vrei sa te ajutam cu mancare la puscarie?

| precious30 a răspuns:

Nu! Daca voi va intelegeti si totul este in regula prietenii nu au ce sa iti faca.
Poti sa mai astepti putin cu realtiile sexuale pentru ca este destul de mica din punct de vedere fizic cat si psihic.
Abia dupa 16 ani se resupune ca are discernamant in cazul asta!

| audioelta explică (pentru precious30):

Deci nu au ce sa imi faca parintii ei?

| precious30 a răspuns (pentru audioelta):

Nu te poate acuza nimeni daca doar iesiti si nu intretineti relatii sexuale. Poate ca va ganditi ca sunteti suficient de maturi pentru asta dar cu siguranta cu este cazul. Ea ar trebui sa aiba o varsta putin mai inaintata pentru a fi pregatita psihic dar si fizic deoarece corpul sau nu este suficient dezvoltat acum.
Lumea exagereaza acum cu puscaria, etc. La mine in oras 5 tipi au violat o fata si acum nu e nici macar unul la puscarie. Pe tine te pot acuza ca doar iesi cu ea? Evident ca nu happy
Succes in continuare si nu ascultati gura lumii!

| LastyDJ a răspuns:

Daca vrei, iti pot aduce sapun lichid, vei avea nevoie de el la puscarie...

| NastasiaM a răspuns:

Cind am inceput sa ma intilnesc cu prietenul meu, el avea 22 de ani iar eu 15. Acum au trecut 3 ani si nimic nu s-a schimbat.Virsta nu conteaza. Vorbeshte cu parintii ei si explica-le ca nu esti cu ea pentru relatii sexuale, dar pentru ca ai sentimente adevarate.Plus la asta daca esti un baiat de treaba poti sa o educi)Eu de exemplu nu regret deloc ca la 15 am inceput sa ma intilnesc cu prietenul meu.