| negrutzaa a întrebat:

sunt cu un baiat de 2 luni jumate, saptamana viitoare este ziua mamei lui iar aceasta m a invitat la ziua ei. Ce cadou as putea sa fac(implineste 37 de ani)? ofer Fundita

Răspuns Câştigător
| lala178 a răspuns:

Orice te vei hotari sa ii iei sa fie insotit de un buchet de flori poate si o cutie de bomboane...
Mama mea a primit de la niste prieteni de familie o statueta micuta, ca o cutie de bijuterii, iar in interior se afla o moneda care se spune ca aduce bani si pe care sa o porti tot timpul la tine.

Poti merge la un magazin de cadouri si sa te inspiri de acolo:
o vaza in culori neutre, o esarfa, o carte;
chestii gen suveniruri din Romania( cu citatea, cu locuri din tara noastra);
un set cu parfum sau creme;
un ceas de mana cu bratara(inainte sa alegi intre argintie sau aurie informeaza-te de la prietenul tau ce poarta aur sau argint);
-o floare de apartament;
-poate o icoana, daca ea sau cineva din familie are nume de sfant;
-cere'i prietenului tau o poza cu toti din familie si inrameaz-o;
-un aromatizor, o lumanare de decor;
-un ceas de perete;
- o fantana de apartament ( http://www.cadouricadou.ro/upload/cadouri/imagine/photo/10082.jpg )
-o broasa draguta;

Sper ca te-am putut ajuta si poate o sa ne aduci la cunostinta ce i-ai luat si reactia ei:D
Noroc:>

3 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Decibig grin ce i'ai luat mamei soacre?hee hee

| Fetita a răspuns:

Eu iti recomand sa-i iei un set de pahare frumoase sau un serviciu frumos de farfurii... Oricum ceva care sa-i foloseasca. Daca poarta bijuterii ii poti lua ceva mai finut de argint. Dar e mai buna ideea cu lucrurile folositoare.winking

| dora0304 a răspuns:

O ceasca draguta in care ar putea sa bea cafeaua... ceva mai complex cred ca e mai dificil pentru ca inca nu ii stii bine gusturile.