| ArrianaM a întrebat:

Saptamana viitoare este ziua mamei mele.CE as putea sa ii iau cadou? big grin

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Dilema asta o am si eu, ziua mamei mele este pe 27. M-am gandit sa pun bani impreuna cu tata si sa ii cumparam fie un ceas de calitate, fie un set cu inel + bratara + colier + cercei, fie o geanta, o pereche de cizme pe care stiu ca si le doreste, o bluza si un set cu fular + caciula pentru ca are nevoie de ele, daca nu, pentru mama o simpla iesire in familie la un restaurant, eventual si o plimbare prin mall ca sa isi cumpere ea ce doreste e suficienta. Eu m-am gandit sa ii fac si o prajitura in casa sau un tort la comanda cu aromele care stiu ca ii plac iar deasupra sa fac din jeleu o poza cu mine, ea si tata. La multi ani si din partea mea, pa pa!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un buchet de flori si o cutie de ciocolata

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cumpara-i un ceas de mana deosebit/o poseta eleganta din piele/o perche de pantofi sau cizme cu toc/o rochie sau o bluza ori un pulover in culoarea preferata/o esaraf de matase naturala cu un imprimeu deosebit/o bijuterie de aur(cercei, bratara, lantisor cu cruciulita sau cu initiala ei etc)/parfumul ei preferat/o trusa completa de machiaj/vouchere pe un an de zile((pana la urmatoarea ei aniversare)la salonul de cosmetica-manichiura-coafura pe care il frecventeaza/o crate buna, din genul care citeste ea, pe a carei prima pagina sa-i scrii o urare din suflet cu ocazia zaniversarii ei/o colectie de CD_uri cu muzica ei preferata/un stilou cu penita de aur/un portofel/o iconita imbracata in argint sau picatat manual cu Maica Domnului sau cu sfantul al carui nume il poarta daac e credincioasa. Indiferent de cadoul ales, adauga o felicitarev facuta de tine manaul in care sa-i urezi la multi ani si sa-i spui ce mult o iubesti si ce importanta e ea pentru tine, o poza cu voi doua intr-o rama deosebita sua, daca nu i-ai daruit si cu alta ocazie, un album cu poze cu voi inca d ecan era insarcinata ea cu tine si apan in prezent si poti sa-i pregatesti si o prajitura tu personal(eventual prajitura ei preferata) sau sa-i comanzi un tort si sa-i cumperi o sticla de sampanie. La multia ni fericiit mamei tale si bafta in alegerea cadoului perfect, neuitand ca pentru ea cel mai de pret cadou e dragostea ta, e faptul s ate stie pe itne sanatoasa si fericita tot timpul.

| SerafimHD a răspuns:

Un parfum victoria secret sau nu neaparat un colier o esarfa

| Irena97 a răspuns:

Mama ta va fi incantata de orice ii oferi.
Depinde si cati bani ai. Nu poti s ate cuplezi cu tatal tau sa-i faceti cadoul impreuna?
O bluza, niste margele, un parfum, o poseta, un set crema si ceva ( deodorant de ex).
Eu as merge pe set, nu e foarte scump ( sunt din astea cu parfum si ceva sau crema si ceva pe la 30 de lei. E si ochios si folositor.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Ai putea sa ii iei cadou un buchet de flori, o poseta, un parfum, etc.

| KeepCalmAndLove a răspuns:

Păi vezi ce culori îi plac mamei tale şi poţi lua diferite lucruri... uite-te într-un magazin de cadouri! Succes!

Funda?puppy dog eyes

| WithoutFeelings a răspuns:

Depinde cum stai cu bugetul. Ar fi dragut sa ii cumperi o bijuterie, ceva. Nu spune nimeni ca trebuie sa fie din aur. Acum, tu stii mai bine ce ii place. Poti sa ii iei o esarfa, daca poarta, sau ceva ce tu crezi ca i-ar face placere. Poti sa afli care este scriitorul ei preferat. *hug*

| ArrianaM explică (pentru WithoutFeelings):

Stau destul de bine cu bugetul happy