| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a, si imi place mult de o fata dintr-o clasa paralelă, ea recent s-a despartit de prietenul ei si acum ca suntem la sfarsit de drum, avem niste panglici pe care scriem ganduri, urari pentru mai departe si multe altele, ea mi-a dat panglica ei sa-i scriu ceva, eu i-am scris pe panglica ei si i-am dat-o la o colega sa o dea inapoi la ea, si ea a zis "ce draguut love struck" cand a citit ce i-am scris eu, dupa o ora a venit la noi in clasa si s-a uitat in album si a zis ca eu am iesit cel mai bine in pozele din album, si de multe ori se uita la mine si zambeste, mi-a dat si like la o poza pe facebook.Peste cateva zile am si banchetul care il facem cu toate clasele la un loc, si vreau sa imi spuneti cum sa reactionez ca sa-i dau de inteles ca si eu o plac si sa iasa cevabig grin, credeti ca ea ma place?, este o fata foarte draguta si curtata de multi baieti.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Micuţa a răspuns:

Buna Brox! Da, te place. Asta se vede dupa comportamentul ei :-). Deci la banchet invit-o la dans, povesteste cu ea, dar nu sta tot timpul dupa ea, pentru ca se va simti naspa. Zambeste-i, spune-i ca e frumoasa si ii sta bine hainuta pe care o poarta :-)! Mult succes! kiss

1 răspuns:
| MissmysteriousS a răspuns:

Parerea mea este sa prinji mult curaj sa te duci le ea,sa comunici,si sa-i spui ceea ce simti tu pentru ea,dar nu in genul,,te plac,vrei sa fii cu mine?'' sa fii mai explicid in ceea ce spui ca ea sa inteleaga,in ceea ce o priveste pe fata aceea cu siguranta te place,asa ca fa tu primul pas,fii putin mai indrasnet, poti de exemplu sa o inviti la banchet sa danseze cu tine, si acolo petreceti mai mult timp cu ea...