| Winners10 a întrebat:

Sunt in primul an la facultate la Finante-Banci, unde se fac 3 ani. Dupa ce termin aici as vrea sa merg la Scoala de Pompieri de la Boldesti unde se fac 2 ani. In mod normal de aici iesi subofiter, dar daca ai si o facultate stiu ca iesi ofiter. Ce spuneti, este o alegere buna? Cateva pareri doresc si eu.

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

rolling on the floor))) pana acum nu ai putut si tu sa te gandesti?

Nu stiu cum e la pompieri, la politie daca terminai o scoala de agenti si mai faceai dupa dreptul la frecventa redusa reuseai sa iesi ofiter, nu stiu daca mai merge acum...

Academia de Politie are o ramura si pentru pompieri, pe langa proba sportiva dai examen scris la matematica si fizica!

Problema e alta, daca tu acum esti la buget cand te duci la scoala ai de pompieri va trebui sa platesti facultate de o faci acum... De ce? Se pare ca ai dreptul sa faci doar o facultate la buget si cum la pompieri/politie nu platesti nimic, trebuie sa platesti facultatea care ai facut-o inainte... big grin

Urat!