| faranume30 a întrebat:

Buna TPU! Acum ceva timp am avut cosuri pe fata care ma deranjau si le am tot rupt, însă am ramas cu doua semne roșii mici. Știți o crema care ma poate ajuta sa scap de ele sau un tratament?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cremele cu vitamin E sunt cele care repara pielea.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai sfânt e sa ai o mica rutina de skin care.
Întâi vezi ce tip de ten ai (desi tind sa cred că gras ) și după îți poți alege un săpun de la CeraVe in funcție de tipul tau de ten.
Apoi poți încerca ori crema Avene cicalfate+ ori pe cea de la Roche Posay, Cicaplast baume.
(La mine cel puțin a funcționat prima.Mi-a recomandat-o dermatologul.Am incercat și a doua varianta, însă la mine nu a funcționat, poate la tine funcționeazăbig grin )
Și e suficient, mai ales daca ești băiat.
Pentru că dacă nu ai o rutina de inhrijre, acneea recidivează și eventual apar și mai urâte și mai dureroase decât cele pe care le ai acum.
Bafta!