| melissabeclea a întrebat:

Am 14 ani si imi place mult de un baiat din clasa. Nu sunt sigura daca el ma place. Adica, odata vorbeam cu o prietena care m-am intrebat daca imi place de respectivul iar eu i-am zis ca mi-ar placea de el doar daca ar asculta rock (am vrut sa ma scot) iar ea s-a dus si i-a zis. Cand am venit de la scoala, m-a sunat pe skype, el se juca, eu mai mult il ascultam si am observat ca pe fundal se auzea muzica rock si m-a intrevat daca o aud. Eu i-am zis ca da asa mai bucuroasa si m-am mirat ca asculta... in fine.
Faza e ca aia a fost mai demult, iar acum a fost si vacanta, iar eu nu am mai vorbit cu el, nici inainte nu prea vorbeam cu el si probabil crede ca nu il plac (asta si voiam, de fapt, sa par indiferenta). Sunt foarte timida, am doar 3 prietene care nu imi sunt chiar asa bune si nu stiu ce sa fac ca eu si cu el sa fim macar prieteni, sa vorbesc mai mult cu el si dupa poate il cuceresc.
Ma mai gandesc si la faptul ca el e un foarte bun gamer si astia nu prea sunt cu iubirea (nici nu are poze po facebook, il are doar pentru a vedea ce postam in clasa noasta, pe grup). Dar am aflat ca a avut vara trecuta o iubita, o fata de la noi din clasa.
Nu stiu motivul pentru care nu ma place nici un baiat din clasa (doar 3 care sunt foarte foarte naspa!). Mi s-a mai spus ca sunt frumoasa, dar poate nu am nici prieteni pentru ca nu prea sunt sociabila. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa fii numai frumoasa.

| melissabeclea explică (pentru neutrino):

Da, stiu si ma enerveaza baietii care se uita numai dupa frumusete. Ma refer la faptul ca nu sunt nici urata, dar sunt foarte timida si parca imi e frica sa vorbesc cu el si cu altii, de altfel. Si vad multe fete grase si urate pe facebook care primesc cu sutele de like-uri si de comm-uri, iar eu nici unul si ma intreb daca e din cauza ca nu sunt sociabila.

| GabrielaElena21 a răspuns:

Da sar pute sa fie din cauza ca nu esti sociabila pentru ca si eu sunt timida si la fel mi se intampla si mie.