| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy. Am 14 ani si ma gandeam sa incep sa port la scoala pantofi cu toc.Sunt in clasa a 7 a.Credeti ca este bine sa port tocuri de la varsta asta? As vrea sa-mi dati niste imagini cu pantofi.
Multumesc mult:*

1 răspuns:
| d33utza003 a răspuns:

Ar fi bine sa mai astepti putin pana sa incepi sa poti tocuri...nu te lua dupa toate proastele care se cred "smechere" sau "cool" si se dau mari cu pantofii/sandalele/papucii lor cu toc.
la varsta ta inca esti in crestere, in formare. asta inseamna ca inca nu ti s-au dezvoltat calumea toate oasele(cel mai important coloana vertebrala) si cand te faci mai mare in loc sa ai oase drepte si puternice te trezesti ca ai oasele strambe si fragile. Asteapta sa faci macar 16-17 ani ca la varsta asta esti dezvoltata aproape comlet:* pup