| lolyta111 a întrebat:

am 16 ani si sunt o fire mai retrasa, nu socializez cu oricine, recent am avut niste evenimente la care a trebuit sa particip cu prietenul meu si cu familia lui acolo nu am facut nimic decat sa stau pe scaun in sinea mea m-as fi ridicat sa dansez insa imi era rusine de ce ar putea spune ceilalti, dupa aceste evenimente iubitul mi-a spus ca ar trebui sa fiu mai sociabila nu sa stau pe scaun mereu si sa nu schitez nimic, plus de asta si familia lui i-a spus ca de ce sunt asa retrasa si nu socializez... eu as vrea sa fiu mai sociabila dar sunt o fire mai rusinoasa si nu ma imprietenesc asa usor cu cineva

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Simplu, gandese-te ca si ei sunt oameni ca si tine, ca nu te mananca nimeni. Fii mai indrazneata, daca toti ti-au reprosat asta vrei sa ramana cu o impresie proasta despre tine? Dovedeste-le ca s-au inselat si tu esti o fata frumoasa, draguta si sociabila.

2 răspunsuri:
| Garielu a răspuns:

Buna am 15 ani si asa sunt si eu mai rusinos, pana ma simt in largul meu.De obicei am prieteni langa mine si cunosc multe persoane, si chiar daca nu le cunosc, incerc sa imi fac prieteni noi.Eu,cand nu am chef de dans si ma simt rusinat de obicei beau o bere sau ceva alcol sa ma simt mai in largul meu si sa nu imi pese de primele pareri pe care le fac.Important e sa ma distrez nu sa imi pese de impresiile pe care le las oamenilor.Iti recomand sa nu iti pese de impresii si sa fii prietenoasa, traieste clipa fara regrete.