| Carmenmaria14 a întrebat:

Am 17 ani și nu am avut nici un prieten și nici primul sărut. Au fost băieți care s-au făcut remarcați și care au vrut o relație dar eu nu. Acum, e ciudat dacă aștept "băiatul potrivit". Adică țin sa menționez ca eu nici nu am vrut sa aud de băieții respectivi, când mi-au spus ca mă plac și sa ne întâlnim sau ceva am respins imediat ideea fără sa mă gândesc.

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Foarte bine ai făcut! Poate ai văzut şi tu în jurul tău fete(copii) de 15-16 ani care au chiar şi un copil, şi acum regretă amarnic.
Nu zice nimeni să nu ai prieten, dar nu cum va-ţi împrietenit, imediat hai la ssex. Succes

| Ara997 a răspuns:

Inseamna ca ii functioneaza instinctul de conservare, ca ai pretentii si cu siguranta intr-o zi iti va placea un baiat in mod deosebit si atunci va fi f. fain. bafta!

| JJ227 a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa iesi, cu mai multi tipi, sa incepi sa cunosti tipuri de baieti. Nu trebuie sa fie mai multe intalniri, ci doar una, doua cu fiecare. E o perioada buna in care ai putea sa prinzi putina experienta, in sensul ca ai vedea si invata cam cum sunt baietii. Eu am avut doua relatii lungi pana acum, una de 2 ani si una de 8 ani, si evident am pierdut foarte multe posibilitati de a cunoaste alte fete, iar acum, dupa ultima relatie de 8 ani, e foarte greu sa mai ai un "first date". Asa ca, nu sta in casa, iesi... nu zice nimeni sa te combini cu ei, dar, incepi sa ii cunosti. 17 ani, e varsta la care incepi sa iti dezvolti personalitatea, si asta nu o sa o faci stand in casa si citind carti toata ziua, incepe sa iesi!

| Canibal23 a răspuns:

Dacă simți că nu ești pregătită să-ți începi viața sexuală, atunci mai poți aștepta, că nu te fugărește nimeni.
Caută să găsești un băiat care să te vrea cu adevărat, nu unul care vrea doar să te folosească, ca după aceea să nu regreți că ai făcut-o.
Succes happy