| Ea_7898 a întrebat:

am mare nevoie de voi.happy
Trebuie sa fac o comunere despre un peisaj nocturnstraight face si nu stiu cum sa incep(nu as vrea sa fie ca o poveste cu nu stiu ce intamplari etc.)
Va rog sa ma ajutati cu cateva propozitii sa stiu cum sa incephappy

Multumesc!

Ps: Funditzuuuuuu!laughing

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Era noapte ...doar luna plina lumina in noaptea intunecata si stelele parca faceau un dans al noptii.
o liniste deplina cuprinsese zona, raul se auzea cum curgea lin. animalele si insectele parca dadeau un concert noaptea. se auzea oracaitul broastelor si parca greieri deja cantau la chitaralaughing
bufnita cocotata in copac privea misterios concertul noptii.
o briza usoara recoreste noaptea ...copacii isi miscau crengile care in umbra semanau cu niste maini jucause.

eu am incercat sa. ti dau cateva idei care sper ca te vor ajuta.
funda>:d

1 răspuns:
| oanawww45 a răspuns:

In noapte, Copacii erau albastri, luna era suingura lumina. Ochi bufnitei se vedeu printre crengile de copac.Stelele se reflecteau in apa tulbure.Pe copacul batran era lumina, era ca un inger ce se roaga iar norii se duceau departe.