| florentina_9904 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de bani aveti o idee cum sa strang? dar am doar 12 ani, si am nev de 400ron pana in aprilie

2 răspunsuri:
| fluturasuali a răspuns:

Mda,o sa incerc sa iti dau o idee desi nu stiu daca functioneaza la tine...la mine a functionat cand eram de varsta ta.pai azi ceri mamei tale 2lei,maine treci pe la bunica si i dai de inteles ca ai manca o punga de chipsuri, dupa aceea stai de vorba cu bunicul (fara sa stie bunica) si ca ai nevoie de ceva banuti, apoi mergi la tati si putin cu cate putin se face mult.si la cateva zile pauza dupa care din nou.aaa ai si alocatia, nu?happysucces

| ioanaisfetcu a răspuns (pentru fluturasuali):

Suma este prea mare ca sa mearga cu niste maruntis. In plus, este cam riscant pusa intrebarea (on-line) intrucat, in naivitatea acestei fetite (12 ani), mi-e teama sa n-o ademeneasca cineva sa faca vreo prostie. Asa ca ma abtin in a da sfaturi ce pot fi cu doua taisuri.