| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am nevoie de un sfat...va rog, deci eu sunt clasa a9a, sunt pe un profil tehnologic și inițial am vrut sa dau la liceul de arte, pe desen. Am dat probele atunci în clasa a8a înainte de EN, am luat probele (natura statica și proba de pictură) dar nu am intrat pentru că am luat cam o notă micuța in EN (6). Am văzut acum că probele se dau în mai, pe broșura de admitere in liceul respectiv, și mă gândesc să dau iar. Părinții mei nu sunt chiar de acord, "că dacă nu ai intrat din prima de ce să mai încerci?" Dar eu tot mă gândesc să dau, ce credeți? Știu că contează și media cu care voi termina a9a. Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt minime, mai ales acum cand ai de dat si diferente la materiile pe care nu le-ai facut.

Dar nu te costa nimic sa incerci din nou, doar sa te straduiesti acum sa iei numai note de 9 si 10 acum, ca media generala sa fie egala sau mai mare, ca a ultimului intrat de la liceul de arte, sa ai sanse sa te faci eligibil, inainte de probele artistice si examenele de la materii.

| sierra1 a răspuns:

~Părinții mei nu sunt chiar de acord,...Ce părere aveți?~

eu cred că ar trebui să-ți asculți părinții

| aleexkdos90 a răspuns (pentru sierra1):

De ce?

| sierra1 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Atunci nu-i asculta, fă tu cum vrei