| EllaNvm2 a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare.Cum sa fiu mai frumoasa? Ca azi am vorbit cu un baiat din scoala mea.Adica am facut un cont de Fb fals ca sa vorbesc cu el sa vad ce parere are despre mine.Am trimis o poza cu mine si a zis ca nu sunt foarte frumoasa.Am zis ca acelei fete ii place de un coleg de la el din clasa.El a zis ca nu ar avea sanse cu el (Adica eu nu as avea sanse cu el).Ca ei si prietenii lui cauta fete dezvoltate si de treaba.Sunt cam trista..Deci,ce sa fac ca sa fiu mai frumoasa? Apropo am 12 ani si el e mai mare decat mine cu un an.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu timpul o sa ti se schimbe si maturizeze trasaturile. E normal ca la 12 ani sa nu fi foarte dezvoltata. Mai asteapta cativa ani sa vezi ce le rupi gura la toti. happy

| GoldenZenith a răspuns:

Hei!

Nu fii descurajata, Draga mea!

Frumusețea e in ochii celui care privește. E doar o "dragoste" adolescentina, o sa mai ai parte de d-astea, asa cum o sa mai ai parte si de dezamăgiri. Nu trebuie sa devii altcumva sau altcineva pentru a fi pe placul cuiva. O persoana te place/iubește pentru ceea ce esti si punct.

Sunt convinsă ca esti frumoasa asa cum esti, asa ca nu iti bate capul. Este tipic masculin ca el sa fie atras de fete "dezvoltate" si frumoase. Ce se înțelege de aici? Ca e superficial.

Sfatul meu: nu te obosi sa devii "mai frumoasa", lasa cursul vieții sa isi lase amprenta asupra ta. Crești in ritmul tau si nu-ti forța frumusetea sa devină ceva doar de suprafața. Fii deșteaptă si lasa-l.

| florinflorescu a răspuns:

Buna, inteleg ca te trec fiori cand vezi un baiatul pe care il placi. dar de ce sa te schimbi tu pentru el, daca te-ai schimba asa cum vrea el fizic, dar nu te-ar place pentru, felul tau de a fi. ce faci? te transformi in alta persoana doar pentru el? dar ce a facut el pentru tine ca sa merite totul de la tine? nimic. rabdare, pentru ca vei intalni un baiat care te va place exact asa cum esti. acela va merita tot. iar acest baiat, despre care vorbesti, cauta fete dezvoltate, ca sa se bucure de formele ei, deci nu il intereseaza altceva. tu ce vrei de la un baiat? trebuie sa stii ce vrei, ca altfel nu vei primi nimic din ce iti doresti. inca esti mica, te dezvolti, vei deveni mai frumoasa decat esti acum. peste 4-5 ani, va plange dupa tine, tine minte ce iti spun. iar tu nu trebuie sa te schimbi pentru ceilalti, ei daca tin la tine trebuie sa te accepte asa cum esti. cred ca el e primul care ti-a spus ca nu ii place de tine, dar sunt mult mai multe persoane care iti spun ca esti frumoasa, deci nu trebuie sa il crezi pe el.

| EllaNvm2 explică (pentru florinflorescu):

Multumesc pentru raspuns! Si, deja nu il mai plac.E cam nepoliticos. Zice ca nu vrea sa vorbeasca cu fetite.Si sunt mai mica decat el cu 1 an.

| florinflorescu a răspuns (pentru EllaNvm2):

Ai o viata inainte, vei cunoaste multi baieti, vei iubi si vei fi iubita, dar toate la timpul lor.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Ai fost frumoasa, esti frumoasa si vei fi si mai frumoasa cu timpul.
Asa e la inceput, hormonii incep sa danseze.