| EllaNvm2 a întrebat:

Mi-am facut un co t fals de Facebook si am vorbit cu un baiat din scoala de la mine.El e mai mare ca mine cu un an.Am vorbit cu el si l-am intrebat ce parere are despre o fata (Adica eu).Am trimis poza cu ea si a zis ca nu e foarte frumoasa.Am spus ca ei ii place de un coleg de la el din clasa (Adica mie imi place de el) si a zis ca nu are sanse cu el.Ca el si prietenii lui au nevoie de fete dezvoltate de treaba etc.M-am intristat.dar eu nu cred ca sunt asa urata.dar tot sunt suparata..sa aud asta de la un baiat..ma face trista. Apropo eu am 12 ani.Ce sa fac ca sa fiu mai frumoasa? Nu prea foloseac machiaje..Adica..ma dau doar cu fond de ten si rimel..atata tot.

5 răspunsuri:
| Kathrinex a răspuns:

Dragă, băieții sunt băieți. Momentan pe ei asta îi interesează și e trist, nu pentru tine ci pentru ei. Tu învață, nu-i asculta de pe acum. La final, tot lângă o fată cu un viitor bun vor vrea. Nu există fete urâte. Îmi pare rău pentru tine, dar la un moment dat vei găsi un băiat care să te placă așa cum ești. Ai timp să treci prin pubertate și să te schimbi. Ești frumoasă, nu-i asculta! Ai încredere în tine!

| Francescax5 a răspuns:

Scumpa mea, orice femeie e frumoasa in felul ei. Cred ca totul tine si de gusturile baietilor, de ce cauta ei. Sunt convinsa ca, sunt baieti care te vad frumoasa asa cum esti, si care considera ca nu e nevoie sa faci anumite sacrificii pentru a fi frumoasa. Machiajul nu e prea indicat, si nu ma refer neaparat de varsta pe care o ai, o zic in general.
Ai incredere in tine, esti frumoasa asa cum esti. Nu iti fa griji, va aparea baiatul care sa te vada exact asa cum esti tu. Nu te stresa, ai o viata frumoasa inainte, bucura-te de ea. In privinta baiatului care a zis ca nu esti frumoasa, nu-l lua in seama nu stie ce pierde, capu sus ca altfel cade coroana.

Cu drag,

Francesca

| AlanIprechüm a răspuns:

Invata, asa o sa ajungi frumoasa. Lasa "iubirile", ai timp de astea mai incolo.

| Iustina15 a răspuns:

Nu trebuie sa te preocupe baietii la o varsta asa de frageda. Plus ca pariez ca ai un ten fara cosuri, la ce te dai cu font de ten? Traieste-ti copilaria, lasa problemele adolescentine pe mai incolo, la liceu, te vei satura de ele. Si despre baiatul ala, da-l in ma-sa de retardat, caracterul conteaza

| EllaNvm2 explică (pentru Iustina15):

Pai am bubuțe pe față...si nu imi prea place...