| Mariposa97 a întrebat:

am o intrebare.Mie imi place un baiat de mult timp, dar n-am avut curajul sa i-o spun.Suntem foarte buni prieteni,el are o prietena(pe mine fata asta ma uraste,nu ma suporta),si ne-am jucat adevar sau provocare si am pus tot felul de intrebari, tot spunem ce crede unul despre celalalt mi-a spus ca sunt foarte frumoasa, ffff draguta, o prietena de incredere, de treaba iar la un timp m-a intrebat cat la suta il iubesc si nu am vrut sa-i raspund si de atunci ma tot intreaba...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Acest joc ''adevar sau provocare'' e un prilej bun pentru formarea unui cuplu. Trebuia sa ii spui cat la suta il iubesti, iar dupa aceea trebuia sa-l intrebi si tu. Fii fata desteapta si n-o lasa pe fata aia sa castige. Normal ca te uraste, pentru ca ii este ciuda, alt motiv nu cred ca are. Data viitoare daca mai jucati, fii sincera cu el si roaga-l sa fie si el. Sper ca veti reusi sa formati ceva frumos happy
O zi minunata si mult noroc! kiss

| Mariposa97 explică (pentru StewartCassie):

Ea se poarta foarte urat cu mine, caci la banchet el mi-a spus ca nu-mi sta bine ci foarte foarte bine! si daca sunt eu.ma tot ia in brate, ma ridica, se uita in ochii mei cand vb.

| StewartCassie a răspuns (pentru Mariposa97):

Draga, nu o mai baga in seama Fii tare si daca mai vorbeste urat cu tine, intoarce-te cu spatele la ea. Crede-ma ca o sa aiba un gol mare in stomac laughing. E urat sa ignori oamenii, dar cand e nevoie, e bine sa ignori. kiss. Daca te injura, spune-i un simplu ''multumesc'' si va vedea ca nu te deranjeaza, iar data viitoare nu-ti va mai spune asa. happy
Daca se mai intampla ceva intre tine si baiatul acela, sa-mi spui kiss Sunt aici daca ai nevoie de un sfat.

| Mariposa97 explică (pentru StewartCassie):

Ei in fiecare zi isi scriu la status ": te iubesc" si asta ma descurajeaza.

| StewartCassie a răspuns (pentru Mariposa97):

Asa si? Ce daca isi scriu asta. Poate el scrie ''te iubesc'' pentru tine, iar ea se baga in seama si isi scrie si ea laughing. Intreaba-l pe cine iubeste.

| Mariposa97 explică (pentru StewartCassie):

Da,dar la avatar au amandoi poza impreunasad

| StewartCassie a răspuns (pentru Mariposa97):

Tu tii cu mine sau cu ei? laughing. Intreaba-l ce simte pentru fata aia, si dupa ce simte pentru tine. Daca el este indragostit de ea, incearca sa-l privesti doar ca pe un simplu amic happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cosminutzu90 a răspuns:

Spune-i adevarul, macar asa nu te vei ascunde...Trebuie sa stie...Cam aceasta problema o am si eu.

| Bibibibo a răspuns:

Poi nu te'ai gandit ca si el poate simte ceva mai mult pentru tine.dar poate inca nu si'a dat seama? Eu iti dau un sfat spune'i ce simti pentru el..si mie mi s-a intamplat la fel..cu colegul si de bancalaughing mie imi placea rau de el.dar pe el il vedeam mereu in compania altei colege..si nu am vrut sa'i spun de teama ca ma va respinge.dar pana la urma cea mai buna prietena a mea i'a spus...si surpriza am aflat ca si el era atras de mine..acum suntam de aproape 3 luni impreuna si totul e perfect.love struckSpune'i ce simti pentru el nu ai nimic de peirdut macar sti ca ai incercat!

| Mariposa97 explică (pentru Bibibibo):

Ei in fiecare zii isi scriu la status ": te iubesc" si asta ma descurajeaza.