| GlamorousGirl111 a întrebat:

Buna tpu.am o mare problema. Sunt cu prietenul meu de aproape 6 luni.dar de la vreme se poarta urat cu mine,dupa ce a vazut niste conversatii cu niste baieti de pe idul meu,in ziua aceea m-a facut curva,zdreanta,nenorocita, carpa. am trecut peste si l-am iertat, sa zicem dar el ma considera sclava lui adica daca nu fac ce vrea el se supara pe mine si ma ameninta ca se desparte de mine.Nu mai pot chinu asta..cred ca ne fortam relatie.nas vrea sa ma despart de el ca stiu ca o sa plang foarte mult si chiar il iubesc. ce sa fac? (am 15 ani si el are 17)

Răspuns Câştigător
| Bittza a răspuns:

Buna. sa fiu sincera cu tine ..prietenul tau se foloseste de tine. daca a putut spune asemenea lucruri despre tine inseamna k nu te iubeste cu adevarat...iar faza cu santajul sentimental " daca nu faci ce vreau, ma despart de tine " nu face decat sa contureze idea k se foloseste de tine! Eu zic sa te gandesti bine la ce vrei sa faci, gandeste-te k oricum nu ai sa te mariti cu elwinking oricat de mult tiai dori pentru ca ai o varsta la care cauti cei mai bun si asta este ceva firesc, gandeste-te k esti tanara, frumoasa si ca vei gasi acel baiat care sa te merite.Fii mai desteapta ca el si rupe relatia intr-un mod frumos! :*

1 răspuns:
| DianaBia a răspuns:

Eu in locul tau n-as suporta sa ma faca in toate felurile si mai ales sa ma creada sclava lui. dar...stii ce cred eu?: ca nu tine deloc la tine (scuze. ca te iau tare) dar daca te-ar iubii cu adevarat te-ar respecta, intelege, ajuta...si chiar daca plangi mult nu v-a mai conta cand vei gasi pe altcineva.