| Melania5678 a întrebat:

Buna TPU..Am o relatie cu un baiat de 2 luni.Iar el ma "ameninta" ca se desparte de mine daca nu facem sex...Nu stiu ce sa fac..va rog ajutati-ma ..sa fac sex cu el? Sau sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Wow-WOW! Cum de mai stai cu obsedatul acesta? Ce te motiveaza sa ramai cu el si ce te impiedica sa-l dai la dracu?

| Melania5678 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Probabil..nu vreau sa-l las pentru ca il iubesc dar..nu stiu... poate ar trebui sa-l las si sa-mi gasesc pe altcinrva care chiar ma iubeste si nu m-ar obliga sa fac chestiile astea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Melania5678):

Iubirea inseamna, in primul rand RESPECT; nu obligaiai de a satisface mofturi/obsesii.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sub 18 ani despartire peste sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca acel dobitoc nenorocite este de fapt un santajist ordinar, ar fi foarte bine ca sa-i dai cu se zice ''papucii'' cat mai urgent. Este posibil ca singura si adevarata intentie de-a lui este cea de a sa sta cu tine pur si simplu doar ca sa te f***, iar pe urma sa te paraseasca fara a mai sta pe ganduri. Este indicat sa nu te lasi folosita, manipulata, dar mai ales santajata. Sanatate!

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar ce intentie ar putea avea un baiat la 16 ani, nunta?

| Freya1 a răspuns:

Eu nu stiu cum poti sa iubesti un om ce clar nici macar nu te respecta.

| Emilian65 a răspuns:

Desparte-te de el dacă el vrea doar sex.

| RAY a răspuns (pentru Emilian65):

Dar ce ar putea vrea la varsta lui? nunta, copii? ce sa vrei la 16 ani,nu ai un loc de munca, o meserie, ai o dorinta sexuala mare, nu vad nimic in a vrea sex, vad ceva rau in a fi ipocrit

| SG1995 a răspuns:

E evident ce vrea, dă-i flit.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu vrei? Daca nu vrei, da-i papucii. El a pus-o de o relatie cu tine pentru sex.
Nu stiu ce varsta ai, de aceea ti-am dat prima parte a sfatului. Daca esti prea tanara bine ar fi sa nu vrei.

| Melania5678 explică (pentru CodrutElian1990):

17 ani...nu vreau pentru ca...inca nu sunt majora si as prefera sa fac chestiile astea pe la 20 de ani

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Melania5678):

Sunt de acord cu tine. Dar trebuie sa tii cont de faptul ca am trecut si de secolul vitezei, nu mai suntem in era cand cei indragostiti se vedeau din cand in cand (treceau si 2-3 luni intre intalniri) si cand virginitatea era cel mai de pret lucru la vremea casatoriei. Am mai spus-o: sexologia americana recomanda adolescentilor masturbare sau sex de 2 ori pe saptamana pentru ca acestia sa mearga la medic mai putin (de doua ori). Nu te obliga nimeni sa faci sex, incepi viata sexuala cand vrei tu sau nu o faci de loc, dar nici nu poti obliga un baiat sa stea langa tine si sa se abtina atatia ani. E ca si cum ai duce copiii sectei religioase "adventisti de ziua a 7-a", care nu mananca carne, intr-o cantina unde se gateste carne.
Recomanda-i sa-si gaseasca alta, care sa-i satisfaca dorinta, deoarece el a avut ca scop nu o relatie de cunoastere si iubire (doar 2 luni?), ci sa "fie in rand cu cei care se lauda" ca au facut sex. Si poate si dorinta lui pentru sex e mare, ca nu toti baietii sunt la fel.

| AliGab a răspuns:

Desparte-te de el. Daca te ameninta, dupa ce te va avea la pat, se va desparti el de tine si vei regreta pasul facut. Fii desteapta si lasa-l in pace. Cine te iubeste cu adevarat nu te va santaja niciodată ca sa faci sex cu el.

| Melania5678 explică (pentru AliGab):

M-am despartit de el...A fost cam nervos da ii ok cred...Multumesc tuturor pentru sfaturi

| Necunoscut112 a răspuns:

Te părăseşte şi dacă o faci cu el. Aşa că... Mai bine i-o iei tu înainte.

| Romanul86 a răspuns:

Uai ce creatură din abisuri!
Și când o să fi însărcinată o să te amenințe să avortezi dacă nu se desparte de tine. E un om de nădejde „te poți baza pe el."

| Helpme99 a răspuns:

Asa se intampla cand te combini cu baieti mai mari decat tine.

| Melania5678 explică (pentru Helpme99):

Nu e mai mare decat mine...E doar cu un an mai mare

| AnonImOO000 a răspuns:

La gunoi cu el