| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea a întrebat:

Buna TPU ...Am o mica intrebare, pentru fete. Eu sunt mai slaba de felul meu si as vrea sa ma ingras un pic.Dar cum?
Nu vreau sa ma ingras exagerat...cam +2 3 kilograme.
P.S. Momentan am 45 kg, nu radeti...multe fete vor sa se ingrase!?!?!?!

Răspuns Câştigător
| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Nu rad, chiar si eu sunt exact in aceeasi problema, am inceput sa urmez un anumit regim si a mers, uite incearca-l =>> dar e foarte important sa bei multa apa, cel putin 2 l de apa pe zi deci =>>iti dau 7 pasi pe care sa ii urmezi zilnic cel putin o saptamana, 2-3, 1). micul dejun, sa nu sari peste aceasta masa, care are un rol principal in metoda de ingrasare. 2). trei mese pe zi sau cinci mese mai putin copioase, in primul rand alimente cu valori nutritive mari. sa nu mananci aceeasi mancare in mod repetat. mananca alimente bogate in calorii : oua-2, 3 oua pe saptamana,branza,mai exact telemeaua care aduce aport de calorii,grasimi, calciu, proteine. Banane: cele verzi pentru ca au mai multe calorii, proteine, carbohidranti. cereale integrale servite mai ales dimineata. 3). mancare cat mai sanatoasa..salatele 5). multe lichide ex. laptele, sucuri naturale mai preferabil facute acasa, apa -cel putin 8-10 pahare pe zi (2 litri) 5). evitarea fast-food-ului, trebuie sa mananci sanatos. 6). sport, alergat prin parc, sala de aerobic sau fitness, jogging, alege ceva ce iti place si 7). somn! cel putin 8 ore de somn pe noapte. incearca sa te culci mai devreme sau sa dormi mai mult. sper sa te ajute la mine a mers!kiss

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru Andreea_Deya_1998):

In cat timp te-ai ingrasat si cat?

| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea explică (pentru AndreeaNustiu):

Pai am cam doua luni de cand ma straduiesc... Si nu m-am ingrasat mult...

8 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Doamne fereste! 45kg? tu ce mananci pe zi? 2 cartofi fierti banuiesc. Spune-mi ce inaltime si ce varsta ai.

| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea explică (pentru CosminC86):

13 ani si cam 1, 60

| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea explică (pentru CosminC86):

13 ani si cam 1.60 inaltime

| CosminC86 a răspuns (pentru deeeeeeeeeeeeeeeeeeea):

Greutatea ta ideala ar fi cam 53kg aproximativ.

| Yoope a răspuns:

Sa iei calciu de la farmacie ...bei in fiecare zi ( nnu are gust rau ) si sa vezi cum te ingrai 2-3-4 kg! >big grinbig grin< happy

| apostolulzmeura a răspuns:

Nu te complexa, acum sunt la moda fetele slabute si femeile care sunt slabe!