| Ripqer a întrebat:

Am o mica problema : cand intru pe facebook imi da o eroare de genu' : |\| Serverul de la www.facebook.com nu poate fi găsit, deoarece căutarea DNS a eșuat. DNS este serviciul de rețea care translatează numele unui site web în adresa sa de internet. Această eroare este cel mai adesea cauzată de lipsa unei conexiuni la internet sau de o rețea greșit configurată. Aceasta poate fi, de asemenea, cauzată de un server DNS care nu răspunde sau de un firewall care împiedică Google Chrome să acceseze rețeaua. |\| si as vrea cateva sugestii pentru rezolvarea acestei probleme, multumesc,

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sterge mai intai cookie si vezi daca isi revine.
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

| Ripqer explică (pentru neluL):

Mersi mult, m-a ajutat.

| neluL a răspuns (pentru Ripqer):

Cu placere! bye, bye wave