| CrystelSweet a întrebat:

Am o prietena care locuieste in Italia. Mi-a spus astazi ca si-a taiat venele si am ramas socata. I-am spus ca nu este bine ce face, dar ea nu intelege. Spune ca prin durere, simte fericire. Va rog, ajutati-ma pentru ca nu stiu ce sa ii mai spun. Nu vreau sa o prierd crying Astepr raspunsurile voastre. :*

Răspuns Câştigător
| dyanagabryela a răspuns:

Cu siguranta gestul ei are un motiv. Probabil ca ceva a suparat-o destul de tare incat sa i-se para ca taiatul venelor ar fi cea mai buna modalitate de a trece peste. Discuta cu ea, vorbiti. Are nevoie de consolare cu siguranta. Poate are probleme cu prietenii sau sufera din pricina vreunui baiat. E de datoria ta ca prietena sa ii fi alaturi si sa nu o lasi sa apuce pe calea asta. Nu e o solutie sa se raneasca. Viata merge inainte orice s-ar fi intamplat. Isi face rau singura, pentru ca durerea corporala nu poate fi asociata in nici un fel cu fericirea, poate doar o face sa uite de problemele ei. In ori ce caz trebuie sa descoperi motivul din cauza caruia a recurs la asa ceva, Indrum-o pe drumul cel bun si daca tot isi va taia venele te sfatuiesc sa iei legatura cu parintii prietenei tale, poate fi o problema mai grava la nivel psihologic. Bafta! Funda? big grin

3 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Sigur are un motiv detul de intemeiat, sau poate te-a mintit ca sa vada cum reactionezi, nu cred ca si lea taiat daca a avut timp sa te anunte si pe tine dupa ce a facut asta big grin Poate doar o zgarietura si chiar daca ar fi adevarat nu ai ce sa ii faci, ea isi va mentine ideea ca alta sansa nu are decat sa se omoare....sa fim seriosi, orce ni s-ar intampla viata merge mai departewinking

| Dinamovistul101 a răspuns:

E emo? laughing

| Melymonade a răspuns:

Las-o, e nebună. Orice i-ai spune, nu te va asculta.