| 03052003 a întrebat:

am o problema.De cateva saptamani am observat un comportament ciudat la cel mai bun prieten al meu,Darius.Inainte se comporta normal,chiar mi-a marturisit ca ii place o fata din clasa,dar acum ma tachineza foarte des,zambeste si ridica din sprancene in acelasi timp(am inteles ca e un semn)tote colegele spun ca ma place dar eu nu sunt sigura.Ele spun ca ma place pentru ca ma tachineaza, si vrea mereu sa imi atraga atentia.Eu nu vreau sa ne stricam relatia de prietenie. Oare ma place? Psbig grinau funda

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Hai sa gandim logic si Invers la fel procedeaza si Fetele cand se indragostesc de un baiat, adica ma refer la faptul ca fac aproape orice sa iese in evidenta, sunt mai mereu pe unde este si el, si etc. Daca toate colegele tale spun ca te place e posibil ca 2, 3 sa gresasca dar restul? Te rog sa ma crezi ca asta am patit si eu cu Cea mai buna Prietena dar din cauza ca in anii de prietenie am facut multe ( nu sex) m-am lasat urmat de Constinta si am refuzat-o stiu ca poate suna ciudat insa dupa atatia ani de Prietenie este... Dar iti dau un Sfat sa stii ca cele mai Frumoase Relatii si cele de durata se Vor naste mereu din Prietenie, pentru ca se cunosc de mult timp, pentru ca isi cunosc Calitatiile si Defectele. Sigur ar dura relatia mai mult decat sa ai o relatie cu un tip pe care il cunosti de 2 luni. Fie ca voi primi funda ori nu sper ca in viitor sa vezi ca cele mai Frumoase Povesti se Nasc din Prietenie si sunt cele de Durata.
Cu Drag Roibu Constantin!

| 03052003 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Acum sunt un pic prea "mica" pentru o relatie, dar in viitor voi tine seama de raspunsul tau.

| doreal a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Meriti funda 100%. Ai perfecta dreptate.

29 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu va stricati relatia de prietenie ci o dezvoltati...Mai bine il intrebi.

| Doub a răspuns:

Hmm. Poate a fost rapit de extraterestri. Te-ai gandit la asta? Poate de asta si-a schimbat comportamentul. E cam suspecta treaba.

| 03052003 explică (pentru Doub):

Suspecta e gandirea ta

| Doub a răspuns (pentru 03052003):

Sa stii ca si ea ewinking

| 03052003 explică (pentru Doub):

Taci

| Doub a răspuns (pentru 03052003):

Pai teoretic si practic nici macar nu vorbesc.winking

| 03052003 explică (pentru Doub):

Iti arde de glume?

| Doub a răspuns (pentru 03052003):

Cu un copilas de 12 ani? Neah.

| 03052003 explică (pentru Doub):

Mai bine copilas dragalas decat adult iresponsabil

| Doub a răspuns (pentru 03052003):

Foarte filozofic.

| LoveSleep a răspuns (pentru 03052003):

rolling on the floor

| 03052003 explică (pentru Doub):

Asa e stilul meu probleme?

| Doub a răspuns (pentru 03052003):

Da. Am foarte multe probleme.sad

| 03052003 explică (pentru Doub):

Cred si eu

| Anonima0000000000 a răspuns:

Hey! buna cred ca te place! poti sa-l intrebi! sa nu iti fie rusine si daca spune DA tu spune-i ca nu si dupa tu sa te comporti la fel cu el ca prietenii, iar lui o sa ii treaca!

| 03052003 explică (pentru Anonima0000000000):

Nu pot sa il intreb fiindca atunci toata clasa ar face misto de noi, iar daca eu il intreb asta va crede ca il pac, eu il plac ca prieten, el este o fire mai nebuna, dar cu toate astea nu va recunoaste in veci ca ii place e mine

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Da! Pe viitor vei intelege si vei afla ca Sentimentele nu tin cont de Distanta si Nici de Varsta! Oricum mult succes

| DavidUnicorn a răspuns:

Probabil, ar fi frumos să fi cu el! De la străini, amici, prieteni şi iubiţi! Întreabă-l!

Funda?

| 03052003 explică (pentru DavidUnicorn):

Am 12 ani.Nu pot fiindca nu va recunoaste in veci, il cunosc foarte bine.Si nu vreau sa fim impreuna vreau sa fim prieteni.

| 03052003 explică:

Ok,multi mi-ati spus sa il intreb, eu il cunosc foarte bine si nu va recunoaste niciodata fiindca ii este un pic timid cand vine vorba de subiectul asta. Daca prietenii lui ar fi stiut ca ma place mi-ar fi spus.Pot sa il fac intr-un fel sa recunoasca singur? Daca pun o prietena sa il intrebe?

| Justaghost a răspuns:

Daca nu ti-a spus cine e acea fata din clasa e posibil sa fii tu. De obicei baietii tachineaza fetele sa le atraga atentia. Zambeste-i si tu daca il placi si fa-l sa-ti spuna asta. Poti sa-l intrebi pur si simplu. Bafta! happy

| 03052003 explică (pentru Justaghost):

Mi-a spus cine e acea fata.Acum cred ca i-a trecut, fiindca nici nu o mai baga in seama.

| Justaghost a răspuns (pentru 03052003):

Daca tu nu il placi, comporta-te normal...cum te comporti si cu ceilalti baieti. Poate o sa-ti zica el daca te place si daca tu nu vrei sa il intrebi. Nu e un lucru asa de rau, adica asa gandeam si eu la 12 ani, dar am vazut ca nu e nimic anormal in sti daca te place cineva sau nu. E dreptul tau sa stii.

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru 03052003):

Okk

| ʚïɞ_Cătă_1999 a răspuns:

Te place!

| iRaphahellMCRo a răspuns:

Pai am avut si eu am un coleg care face asa unei prietene,si ar trebui sa ai incredere in tine,el daca zice ca ii place acea fata,zice ca sa nu crezi ca te place, si il poti intreba daca te place, dca te tachineaza, tine la tine ca a doua parte, A P:S si eu faceam ca el, deci te place-