| teodora99 a întrebat:

Buna TPU am o problema:i-am spus celei mai bune prietene ale mele ca imi place de un baiat si i-am spus sa nu ii spuna... i-a spus si eu i-am spus asta prin mesaje(ca imi place de el ) asa ca o sa ii arate mesajele la scoala. ce sa ma fac? sa nu mai ies in pauza sau ...nu stiu

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Buna.
Cum o poti numi "cea mai buna prietena"? Daca ar fi fost cu adevarat o prietena, nu i-ar fi spus niciodata acest lucru acelui baiat. Eu zic sa nu mai vorbesti cu ea, pentru ca asemenea oameni sunt de evitat.In legatura cu baiatul pe care il placi, nu face nimic. Iesi in pauze, poarta-te natural, chiar daca ii arata mesajele, dovedeste ca nu ai nimic de ascuns si ca nu iti e rusine de faptul ca el a aflat. Va fi mult mai bine asa decat sa stai in clasa si sa te ascunzi de adevar.
Multa bafta! love struck

1 răspuns:
| Cristinik001 a răspuns:

depinde ce fel de prietena iti este fata respectiva. de obicei o prietena adevarata nu te tradeaza niciodata mai ales cand vine vorba de secrete. Pe de alta parte aceste lucruri nu se descuta prin mesaje chiar si eu evit astfel de incidente incearca sa fi mai prevazatoare gandeste-te de 10 ori inainte sa faci ceva sau sa spui ciuva ceva... iar daca "prietena ta " asa cum ai numit-o ii arata intr-adevar mesajele profita de ocazie du-te la el si explica-i :X pup