| angelofyou a întrebat:

La scoala este un baiat si este ffffffffffffffff dragut.Eu il plac dar nu stiu daca si el ma place.Nu stiu daca sa-i spun ca-l plac el ii trimite mesaje celei mai bune prietene ale mele de genu "Esti sexy", si cred ca si ea incepe sa-l placa chiar daca nu arecunoscut asta.
El ma cunoasta ca prietena celei care ii trimite mesaje.
De mai multe ori era sa ne ciocnim pe hol.
nu stiu daca sa-i spun ca-l plac.Help me!

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Stii cum ii iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa, nu sexywinking happy

nu, nu-i spune ca-l placi big grin nu stiu cati ani ai confused nu stiu cati ani are confused dar probabil daca ii vei spune cu siguranta se va speria un pichee hee nu cred ca baietilor le place asa dintr-o data sa le spui ca ii placi tongue, mai bine o iei asa un pic mai usorwinking

si ai cam avea de ales : prietena ta sau el confused? iti dai seama ca daca prietena ta il place, iat tu vei ajunge sa stai cu el nu cred ca te vei mai intelege asa bine cu ea big grin
deci sa inteleg ca tu vrei sa stai cu baiatul ala. atunci hai sa o folosesti un pic pe prietena ta tongue, cu baiatul acela din cate am inteles nu te cunosti foarte bine confused incearca sa afli mai multe de la prietena tawinking si apoi ii dai de inteles tipului ca il placiwinking
nu-i asa greu sa ii zambesti si sa te uiti mai frumos la elwinking si daca va ciocniti pe coridor nu are nimic laughing ii okwinking ii mai faci un compliment, ceva acolo tongue poate faci rost si de idu lui si mai vb pe mess si vezi cum sta treabawinking dar nu-i zice asa direct ca-l placi big grin probabil e mai usor big grin te duci la el ii zici ca-l placi si sti ca te-ai scapat big grin, dar eu zic ca sunt foarte putine sanse ca sa-ti zica si el ca te place tongue happy

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasa-l. Urmareste evolutia viitoarei relatii dintre prietena ta si el. O sa vezi ca nu e ce pare a fihappy

| Lorelai a răspuns:

De ce i-ai spune? El te place vreun pic pe tine? Din cate ai spus tu, reiese ca nu, asa ca ce ai de castigat daca ii spui ca il placi? Crezi ca se va indragosti de tine dupa? Nu! Nu poti face pe cineva sa te placa, asta vine de la sine. Daca va fi sa fii cu el. o sa fii. Nu mai fii asa nerabdatoare, lasa-l pe el sa-ti arate primul daca te place sa nu!

| NuConteazăCine a răspuns:

Pai nu trebuie doar sa arate bine, trebuie sa aiba si un caracter ok si sincer baietii care trimit mesaje gen "esti sexy" nu stiu cam cate au in cap. Pare genul caruia ii place sa se joace, nu stiu... poate si tu vrei asta, dar gandeste-te ca ar putea sa te raneasca. Nu cred ca are rost sa te complici, cel mai probabil va fi cu prietena ta, eu zic sa astepti sa vezi cum se comporta cu ea. Acum faci cum crezi, dar gandeste-te daca chiar merita...

| raluca0306 a răspuns:

Decin este cel mai urat lucru pe care il poti sa faci e sa ii spui unui baiat ca il placi.in unele cazuri Nu! dar daca sti ca nu te place mai bine nu ii spune! pentru ca vei regreta.lasa lucrurile asa cum sunt si poate se va intampla ceva, cand il vezi uitate la el si daca se uita la tine nu renunta! poate asa va realiza ca simti ceva pentru el! sper ca ti-am putut fi de ajutor! si nu uita. daca ii vei spune ca il placi si daca este genul de baiat care profita, o sa se rade de tine! asa ca ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii pui ca vrei sal intrebi ceva
daca te place si iti va raspunde da sau nu plz anuntama daca te place pe robertta. miha