| Publicitatee a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.Ma.mcertat ca o prietena si a pus pe 2 fete din clasa a 10 sa se ia de mine din razbunare( sunt clasa a8) si ele sunt tiganci si umbla cu cutite cu astea...si au invatat in scoala noastra si mai vin pe acolo cateodata. Ce pot face sa scap de ele.Cu ea nu vr sa ma mai impac ajutoorrr plzz fundita

7 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Imi pare rau, ai pute sa incerci sa vorbesti cu dirigintele sau dirignta despre asta, in pauza satai in grup, cu prieteni, cu baieti poate big grin, si in drum spre casa sa fi insotita de cineva, discuta si cu parinti tai... succes

| emilia a răspuns:

Draga mea, esti implicata intr-o problema grava.
Cel mai bine ar fi sa le spui parintilor. Ei sunt singurii in masura sa te ajute.
Tigancile vor cauta sa te sperie, sa isi bata joc de tine si daca tu opui rezistenta se pot intimpla lucruri mai grave.
Poate te impaci cu prietena sau te consulti cu parintii, ori cu diriginta.
Asta nu poate fi trecuta cu vederea.
Si in nici un caz nu iti lua tu prietenii ca sa rezolvati "problema", caci ati agrava situatia.
Eu sper sa se rezolve problema, si nu uita ca toti suntem oameni si toti trecem prin momente mai putin placute.Mult succes si numai bine *.

| LexUTz a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea omeneste! Daca nu merge asa vorbeste cu diriginta ta si cu parintii! Nu te pune cu rromii

| A_7901 a răspuns:

Zi-le alor tai, dirigintei. Cuiv care poate sa ia masuri, doar n-o sa e taie aia. Daca nu te lasa si nu te lasa, schimba scoala. Oricum o sa pleci la liceu.

| midnight a răspuns:

Spune-i ca suni la politie daca nu te lasa in pace. exista varianta sa le spui parintilor... da o sa iasa mare tamtam. a treia si cea mai usoara varianta ar fi sa le infrunti. nu-ti pot face mare lucru...cred

| Alexandra_2197 a răspuns:

Nu trebuie sa te impaci cu ea...
poti doar sa discuti cu ea si sa lamuriti problema si spune-i ei sa le spuna fetelor din clasa a 10-a sa te lase in apce...
daca nu merge...
spune-le parintilor tai.
nu te tema de cum vei fi privita...
siguranta ta e cea imi importantahappy

| bumbam a răspuns:

Date si tu pe langa cineva care crezi ca te poate ajuta si fi si tu smekera.
sau ameninto cu faze de genu daca sunteti prietene bune ca le spui parintilor ei *** ce a facut ea si ei nu stiuthinking

sau pur si simplu stai cuminte ca o sa se potoleasca e vorba numai sa te intimideze ca nu au alea tupeu sa te taie sa fi sigurawinking :p
fundita?batting eyelashes