| CristinaCtC a întrebat:

Hei.sper ca ai timp sa citesti sad. O sa incerc sa rezum totul.Ca toti "copii" am avut parte de cativa prieteni care s-au dovedit sa nu ma lase la greu.ei erau "adevaratii" mei prieteni. Totul era destul de ok, aveam si eu o colega, care intamplator sau nu era ..prietena mea cea mai buna tongue. Dar ea ..sau parintii ei, au decis sa o transfere de la scoala.Fiind prietena mea nu o puteam lasa sa plece si mi-am induplecat parintii sa ma transfere si pe mine la aceeasi scoala. Dar ghinion.ea picase intr-o clasa si eu in alta. A trecut un an greu, in anul acela nu m-am putut acomoda cu profesorii si luam note mici ..de la elev premiant ajunsesem nici macar la mentiune :l. Asa, apoi a venit urmatorul an, in care am avut surpriza de a fi colege de clasa eu si prietena mea cea mai buna. Totul era pur si simplu ..perfect.Dar ce e bine nu dureaza mult..asa ca ea a prins un obicei ..de a fuma ..si, o "idioata" ca nu se poate numi chestia aia om, s-a bagat pur si simplu intre noi. Si.m-a inlocuit.Din orgoliu am renuntat la prietenia mea cu cea mai buna prietena a mea. Acum vad in ochii ei (ca dupa fiecare cearta a noastra) cum ma roaga sa ne imprietenim iar. o cunosc foarte bine, si totusi prefer sa nu ma impac cu ea.De ce? Pentru ca cea care m-a inlocuit o influenteaza permanent.Ea i-a bagat in cap tigara, ea a pus'o sa ma injure ..practic ea este de vina! Ea s-a bagat.
Si cu toate astea, cu tot felul in care se poarta ele ..am puterea de a trece peste cu ajutorul unei fete de care nici nu incape indoiala ca vom fi prietene pentru muult timp.De fapt, ea ma incurajeaza sa ma impac.
Dar nu stiu ce sa fac..sunt dezorientata total.Nu vreau sa fac niciun pas in prietenia asta.Macar de nu le-as vedea zilnic.
Nu stiu ce sa fac? ..Nu stiu ce as putea sa fac!
Ma ajuta cineva cu o parere/idee/sfat/critica..cu orice?!

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Pai, te sfatuiesc sa ii spui parerea ta si sa ii spui ca daca vrea sa se impace cu tine trebuie sa renunte la "prietena" aia buna a ei si ca daca nu are de gand sa realizeze ca ii face rau...atunci arata-i ca o ai la degetul mic si ca poti oricand sa spui cuiva ce face^.^

| CristinaCtC explică (pentru SabbyNightShadow):

Nu vreau sa o santajez.batting eyelashes

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru CristinaCtC):

Altcumva nu va merge. Pentru ca te va lasa si apoi se va intoarce la tine o.O

| CristinaCtC explică (pentru SabbyNightShadow):

Ce situatie penibila sad

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru CristinaCtC):

Am trecut prin asta sad *hugs you* nu iti fa griji puppy dog eyes Incearca sa nu vorbesti cu ea o saptamana decat daca te suna sau iti scrie ea prima^.^ si atunci vei vedea cum iti este mai bine ^.^ Nu lua in sema daca iti spune ceva de rau pentru ca indiferenta doare cel mai tare :'3 plus ca in timpul asta poate iti gasesti alta prietena :3

| CristinaCtC explică (pentru SabbyNightShadow):

Pai deja am o prietena care se poate numi adevarata ..nu m-a lasat la greu.iar situatia devine din ce in ce mai buna. Cele 2 s-au certat, iar lipitoarea aia in curand v-a zburahee hee ca eu ma impac cu prietena aceea si nu o voi mai lasa sa se apropie de ea. happy :* merci de sfaturi!

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru CristinaCtC):

Yaaay big grin ti-am zis ca va fi mai bine?smug si nu ai de ce sa imi multumesti :*

| CristinaCtC explică (pentru SabbyNightShadow):

Ba da! Iti multumeeesc :*

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru CristinaCtC):

Nu ai de ce :3

12 răspunsuri:
| Carla01 a răspuns:

Parerea mea este ca daca prietena ta cea mai buna te-a tradat nu ti-a fost niciodata prietena.Asculta-ti inima,tu o cunosti cel mai bine,dar daca acum ai o prietena cu,care te intelegi bine, nu ar trebui sa faci tu primul pas. Daca ii va face ea, atunci impacati-va, poate ea are nevoie de tine deoarece a intrat intr-un anturaj.Tu poate poti sa o schimbi, sa apuce drumul cel bun.Lasa un timp sa treaca...
Sper ca te-am ajutat!
Fundita? big grin

| CristinaCtC explică (pentru Carla01):

Da, pot sa o schimb! Doar daca o inlatur pe lipitoarea aia de langa ea! Si aia e mica marea mea problema.

| Carla01 a răspuns (pentru CristinaCtC):

Atunci inlatur-o, spui ca vrei sa vorbiti si ii impui aceasta conditie, daca ea vrea sa va impacati sa nu mai stea prin preajma acelel "lipitori" laughing.

| CristinaCtC explică (pentru Carla01):

Deja i-am pus conditia asta rolling on the floor a ales ce a ales.