| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, stiti eu am un defect la ochi. unul e mai mare si celelalt mai mic iar baietii de la mine din clasa rad de mine si ma imita. ce as putea sa fac sa nu mai faca asa? si as vrea si niste replici sa le inchid gura sa nu mai rada de mine, ajutoooor. dau funda la cel mai bun raspuns. mersi :** p.s. si un site cu machiaje pentru marirea ochillor albastri.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o problema din nastere, nu poti face nimic. Probabil prin operatie dar costa multi bani. Vorbeste cu dirigintele tau sa ia masuri impotriva lor sau cu directorul scolii.

| Mahima a răspuns:

Trebuie sa accepti tu in primul rand acest defect.Atunci cand vei face acest lucru nu te vor mai deranja comentariile celor din jur.Cand eram in generala si de mine radeau colegele pentru ca aveam ochii mari(desi asta nu era un defect).M-a deranjat si chiar am crezut ce imi spuneau ele o perioada de timp.Dar apoi m-am desteptat si eu. Ochii mei sunt de fapt cel mai mare atu al meu.De fapt era vorba de rautate pura, iar asta nu are remediu. Uite un link, sper sa te ajute:http://luvlov.com/2011/07/machiajul-corector-al-ochiului/(dai in josul paginii), este tot ce am gasit.Bafta!