| Ancutza_9490 a întrebat:

Am observat ca sunt din ce in ce mai multi oameni care nu stiu sa scrie corect si mai si pun intrebari aici... Daca se va continua asa oare ce se va intampla cu lumea asta de mediocrii?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu ești perfecțiunea întruchipată?
Mulțumim pentru jigniri, domnișoara ...profesoară!
Pa, pa.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Hei, noi nu avem dreptul sa judecam pe nimeni happy. Fiecare face ce poate. Nu conteaza neaparat cum scriu, ci faptul ca ii ajuta pe altii. Nu vreau sa te supar, dar nu ar trebui sa iti pese tie de greselile altora. Mai bine ai incerca sa le repari pe ale tale si poti incepe prin a nu mai critica. Nu ti-o spun in nume de rau, crede-ma happy.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Si inca ceva, in intrebarea de mai sus, "mediocrii" se scrie cu un singur "i"winking.

| bump a răspuns:

Buna! Si eu constat cu stupefiere acelasi lucru...La mine a devenit ceva prea mediocru. Cred ca e ceva pe sistem nervos la mine, caci de fiecare data cand vad pe internet niste "destepti" d-astia ma iau toti nervii. Si nu neaparat ca se incurca la ortograme, dar pur si simplu ma enerveaza la culme limbajul asta de messenger. De facut nu cred ca se poate face ceva pentru a schimba acest lucru, insa cu timpul isi vor da seama ca doar se fac de ras vorbind astfel. Si imi pare rau aici daca jignesc pe cineva, insa imi exprim liber opiniile, doar este o tara libera, NU?
Toate bune!

| SociallyDepressed a răspuns:

Copii din ziua de azi nu mai tin cont de gramatica si de regulile sale.Pentru ei conteaza doar raspunsurile la intrebarea pe care o pun. Unii scriu gresit din graba.Ar trebui sa puna accent pe gramatica si pe felul de a se exprima in scris deoarece aceasta este o comunitate unde mai multe persoane raspund la aceeasi intrebare si daca nu inteleg la ce se refera respectivul/a nu vor sti ce sa raspunda sau cum sa ofere ajutor.
Pe mine ma incurca mai ales prescurtarile acelea folosite mai ales pe messenger gen "cf";"bine";"problema";"am vb" etc.

| Laura_6128 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate...insă poate își vor revenii cu timpul altfel nu se știe unde o să se ajungă.

| Ancutza_9490 explică:

In primul rand nu sunt "perfectiunea intruchipata" pentru ca nimeni nu e perfect si nu am vrut sa jignesc pe nimeni.

| pitikutz_2529 a răspuns:

Haha uite unde era desteapta tarii:X fai fetitoo daca nai treaba du-te si plimbate.parerea mea:X hai te pup si fara comentarii in plus hai mersismug