| iiUser20 a întrebat:

Am un ten foarte uscat și caut o crema care sa facă minuni. De ex. la machiaj folosesc un primer de la Pupa și apoi fond de ten ba chiar am început sa folosesc o crema, primer și apoi fond de ten...nu am efectul dorit..mă trezesc tot cu o fata..un ten uscat fără un pic de luminozitate și parcă nici nu rămâne machiajul.., se întinde. ..se vede urat. Îmi mai pregătesc tenul câteodată pentru machiaj și anume folosind o masca. ..de la avon! cred ca e și alimentația dar totuși îmi doresc niște sfaturi. ..chiar tratamente acasă și mai bine o crema ca sa o cumpăr. Dau funda, mulțumesc

8 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Iti zic eu o crema foarte buna se numeste apa. Cel putin 2l pe zi si ai sa vezi ce ten ai.

| iiUser20 explică (pentru crytical):

Da, am început sa beau mai multa apa. ..totuși vreau o crema. ..pana mă ajuta apa laughing))

| Iyulia3712 a răspuns:

Uleiul de argan ajuta foarte mult la tenul uscat. Da-te cu ala in fiecare zi si ai sa vezi ca face minuni. Dar ai grija sa fie pur, chiar daca e mai scump, merita.

| iiUser20 explică (pentru Iyulia3712):

Pe timp de noapte da...de ce nu.dar am nevoie de ceva sa meargă cu fondul de ten... ziua

| Iyulia3712 a răspuns (pentru iiUser20):

Pai, la asta o sa se vada efectele pe timp de zi... Acum nu stiu exact ce sa-ti recomand, dar incearca cat mai multe metode, eu stiu ca asta e foarte bun pentru ca eu il folosesc dupa baie, cand imi ramane piele moarta pe frunte si intre sprancene. Doar il aplic, iar apoi in nici 5 secunde (la propriu) imi clatesc fruntea si nu mai am nimic pana la urmatorul dus. E foarte eficient pentru. mine.

| iiUser20 explică (pentru Iyulia3712):

Înțeleg ce zici.dar mie mi se usucă pe parcursul zilei. când sunt machiata și da naspa

| CatalinaMA a răspuns:

Incearca noua gama de creme de la avon, cele cu seminte de chia sunt doarte bune pentru genul tau de ten, cica sunt foarte laudate.mi-am dat comanda si eu acum..sa vedem cum or fi happy

| iiUser20 explică (pentru CatalinaMA):

Ah.o sa văd despre ce este vorba. happy