| xXBernaXx a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.big grin Imi puteti spune daca este adevarat, ca daca nu mananci toata ziua mancare dar in scimb manancipufuleti, slabesti? Cineva mi-a spus sa mananc pufuleti ca o sa slabesc. Dar nu stiu daca este adevarat. Daca este adevarat spuneti min cat timp slabesc.Multumesc.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine ți-a spus a omis să facă precizarea că îți pui sănătatea în pioneze!
Învață să mănânci alimente sărace în calorii și multă mișcare zilnică, slăbirea se face treptat și în timp!
Poți mânca orice dar cu grijă, cele cu calorii multe se recomandă a fi consumate dimineața până în ora 14. 00 h, deoarece organismul "muncește "mai greu după această oră din zi, ultima masă să fie servită cel mai târziu la 20. 00 h și să fie extrem de săracă în calorii (fructe, lactate degresate, salate (dar fără maioneză!), etc.).
http://calorii.oneden.com/, asta ca să te orientezi ce poți mânca.
Mult succes.
Pa, pa.

| iauru a răspuns:

O prostie nu-i adevarat plus ca nu poti trai doar cu pufuleti

| princess_9789 a răspuns:

Nu e adevarat.
Fiecare om, are propriul organism si propriul mod deci de a reactiona la macare, propriul metabolism.Sunt oameni care mananca si 20 de pungi de pufuleti si nu se ingrasa.Si ce o sa faci? O sa o duci o viataintreaga cu pufuleti? Sa presupunem ca nu mananci mancare si mananci pufuleti.Presupunem ca ai slabit in 2 saptamani 5 kg, chair atat doreai. Apoi, banuiesc ca nu o sa tii o viata dietza cu pufuleti.Vei renunta la ea.Cand vei incepe sa mananci mancare, surpriza, vei pune la loc.
Mananca mancare, dar fara ulei in exces, chiar deloc daca vrei sa slabesti. Pufuletii au un numar mare de kkcal de asemenea.Este doar un mit, demonstrat de cercetatori
Nu iti recomand.
Gandeste te bine si nu uita ca sportul e cel mai important. Tine o cura de spor daca vrei
fundita? sper ca te-amputut ajuta!