| Simonasimi a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.Deci am 14 ani, 1.60 m si 53 de kg. As vrea sa stiu daca este normal sa am atat? Tatal meu spune ca este bine si ca nu tr sa mai slabesc sau sa ma mai ingras.
Cate mese trebuie sa mananci pe zi? Dimineata ce trebuie sa mananci ca sa slabesti? LA ora 12 ziua ce trebuie sa mananci? Dar seara? Ce pot sa fac ca sa slabesc? Nu stiu ce sa fac ca sa slabesc.Deci eu de Dimineata nu mananc nimic nici la 12 ziua, dar mananc seara. Ce pot face? Ce este recomandat sa mananc?

1 răspuns:
| crutoi1 a răspuns:

Trebue sa maninci de 4 ori pe zi, dar sa nu maninci eXagerat... in legatura cu ce sa maninci... nu prea am idei sati recomand.